Renginiai

Šiaurės vasara. Gyvūnai ir kiti

page_cover-02
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Penktadienis, rugpjūčio 19, 2022 15:00 - Sekmadienis, rugpjūčio 21, 2022 15:00
Vieta
Biržų krašto muziejus SĖLA, J. Radvilos g. 3
Biržai, Lietuva
Organizuoja
Šiaurės Vasara

Šiaurės vasara. Gyvūnai ir kiti

Šių metų forumo „Šiaurės vasara“ tema gimė jau besibaigiant 2021 metų forumui. Ją pasiūlė ir kai kurie dalyviai, ir gausiai forume lankęsi augintiniai. Idėja kilo dalyviams diskutuojant apie karantino poveikį žmonėms, apie tai kaip keitėsi jų įpročiai, kodėl žmonės vis dažniau ėmė ieškoti paguodos gamtoje, ne vienas įsigijo gyvūną. Pokalbis su Kotryna Zyle grąžino prie senosios mitologijos, mūsų prietarų ir tikėjimo aukštesnėmis būtybėmis.
Kodėl tokie pasakojimai darosi vis įdomesni, leidžiamos knygos įvairaus amžiaus skaitytojams, o paauglius tokiomis temomis sudominti vis lengviau? Ar lengva būti gyvūnu žmonių istorijoje? Ar žmogų ir gyvūną skiria praraja? Kaip gyvūnai kovoja žmogaus kare? Kodėl žmonės nori tapti kažkuo kitu?
Forume šalia rimtų pokalbių ir diskusijų bei skaitymų taip pat lauks jau pamėgtas Uogienių aukcionas, trečioji Tropo premija, diskoteka „Šuo ne katė“, mieli Forumo dalyviai.
Rugpjūčio 19-21 dienas planuokite Biržuose, o rugpjūčio 18 dieną pasikalbėsime apie šių metų temą Vilniuje. Pilna Forumo programa – liepą.
Už bendrystę, draugystę ir nesibaigiančias idėjas „Šiaurės vasara“ lenkiasi Mariui Burokui, Alvydui Šlepikui ir Aurimui Švedui, o už finansavimą dėkoja Lietuvos kultūros tarybai.