Bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai

John Perry - Prokrastinacijos menas
 • Knygos meno konkursas: bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai | Premija 2021

  John Perry
  Prokrastinacijos menas
  Hubris
  2021

 • Dailininkė Agnė Dautartaitė-Krutulė
  Dizainerė Vaiva Frančiakaitė

„Prokrastinacijos menas“ — tai dykaduoniavimo bei darbų vilkinimo vadovas, skirtas paguosti ir motyvuoti visus profesionalius darbų atidėliotojus. Knygoje su humoru aptariamos problemos, su kuriomis susiduria savigraužos kamuojami  prokrastinatoriai, o taip pat pateikiami patarimai, padėsiantys pagaliau atlikti ilgai atidėliotas užduotis.

www.hubris.lt/preke/john-perry-prokrastinacijos-menas/
www.audioteka.com/lt/audiobook/prokrastinacijos-menas

Asta Volungė - Jovaras Kelpšas - Žodžiai-pa-trankos
 • Knygos meno konkursas: bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai | Diplomas

  Asta Volungė
  Jovaras Kelpšas
  Žodžiai-pa-trankos
  Kauno menininkų namai
  2021

 • Dailininkė Inga Navickaitė-Drąsutė

Ar žodžiai trankosi? Ar žodžiai gali būti patrankos? Ar svarbūs žodžiai turi būti šnabždami ar rėkiami? Kas yra literatūra? Maironis, Donelaitis, Šekspyras, Kamiu? O gal Beata Tiškevič? Ir kuo skiriasi Šekspyras nuo pikto vairuotojo, o šis  — nuo skelbimo apie dingusį kačiuką? Ne be reikalo šiais klausimais pradedamas leidinys „Žodžiai-pa-trankos“ — jame peržiangiamos ribos tarp kasdienių žodžių ir literatūros, tarp autoriaus ir skaitytojo, tarp kūrybos ir vandalizmo.  Kviečiame diskutuoti apie literatūrinius išsidirbinėjimus, nesiekiančius būti tobulais, verčiau visiems prieinamais, išlaisvinančiais ir jungiančiais į bendruomenę.

Su ambasadoriumi Jurgiu Baltrušaičiu, knyga užrašams ir mintims / С послом Юргисом Балтрушайтисом / With the Ambassador Jurgis Baltrušaitis
 • Knygos meno konkursas: bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai | Diplomas

  Su ambasadoriumi Jurgiu Baltrušaičiu, knyga užrašams ir mintims /
  С послом Юргисом Балтрушайтисом /
  With the Ambassador Jurgis Baltrušaitis
  Sudarytojos Inga Vidugirytė ir Vaiva Frančiakaitė
  Vilniaus dailės akademijos leidykla
  2021

 • Dizainerės Vaiva Frančiakaitė, Elžbieta Upė Rozanovaitė, Renata Lenkutienė, Agnė Dautartaitė-Krutulė
  Iliustratorė Kornelija Žalpytė

Knygoje pateikiami archyviniai ambasadoriaus ir poeto Jurgio Baltrušaičio (1873–1944) radiniai: laiškų ištraukos, poezijos rankraščiai, nuotraukos bei dokumentai. Vizuali medžiaga pateikiama originaliu 1:1 masteliu. Knygoje citatos iš  asmeninių laiškų komponuojamos originalo kalba, kitame atvertime jas papildant vertimais. Leidinio dizaino sprendimai įkvėpti paties Baltrušaičio lytėtų paviršių: tai jo darbo stalo tekstūra ir kabineto baldų ornamentai, saugomi Lietuvos  Nacionaliniame Dailės muziejuje. Leidinio forma vienija stalo knygos, reprezentacinio albumo, atsiminimų knygos ir knygos užrašams formatus, tuo pačiu tapdama Baltrušaičio kultūrinės bei politinės veiklos rinkiniu. Knygos ašis yra  jungtys tarp praeityje gyvenusio diplomato ir šiandieninio knygos skaitytojo.

www.knygos.lt/lt/knygos/su-ambasadoriumi-jurgiu-baltrusaiciu--knyga-uzrasams-irmintims/