Naujienos

Šiandien, balandžio 23 d., minima Pasaulinė knygos diena, o lygiai po dviejų savaičių švęsime kitą, Lietuvai ir knygos žmonėms ne mažiau svarbią  – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Gegužę, tikėkimės, jau lepinsimės šiluma, tad skaityti galima bus parkuose, skveruose, kiemuose, todėl jau šiandien pradedame laukti ir skelbiame gegužę skaitymo mėnesiu. Prie visuotinės skaitymo iniciatyvos kviečiame jungtis visus!

Šiais metais Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) penkioliktą kartą rengė konkursą „Metų verstinė knyga“. Sudaryti keturi geriausių 2023 m. išleistų verstinių knygų sąrašai šiuolaikinės grožinės literatūros, literatūros klasikos, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros kategorijose. Naujienų portalo LRT.lt skaitytojai buvo kviečiami balsuoti ir išrinkti Metų verstinę knygą trijose kategorijose – grožinės, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros. Metų verstinė knyga skelbiama kovo 16 – Knygnešio dieną.

Likus savaitei iki Vilniaus knygų mugės Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia žinią apie Vilniaus klubo premiją, kurios knyga laureate šiemet tapo „Senojo Vilniaus skoniai“. Knygos autoriai: Rimvydas Laužikas, Antanas Astrauskas, Aleksandras Belyj, Tomas Rimydis, 2023 metais išleido Vilniaus universiteto leidykla.

Lietuvos leidėjų asociacija ir Lietuvos kultūros institutas organizuoja Lietuvos literatūros ir leidybos pristatymą tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje, kuri šiais metais vyks balandžio 8-11 d. Bolonijoje (Italijoje). Kaip ir kasmet kviečiame karjerą pradedančias(-ius) vaikų knygų iliustruotojas(-us), norinčias(-ius) dalyvauti mugėje, teikti pasiūlymus.