Knygų katalogas

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija

G. Petkevičaitės – Bitės literatūrinė premija teikiama už grožinės literatūros prozos arba  publicistikos kūrinį, meniškai ir įtaigiai atspindintį Lietuvos, ypač kaimo gyvenimą, keliantį moralines, dvasines problemas, humanistines idėjas, kurios akivaizdžios G.Petkevičaitės – Bitės veikloje ir kūryboje. Gabrielės Petkevičaitės – Bitės literatūrinė premija teikiama už prozos ir meninės publicistikos kūrinį, keliantį moralines, dvasines problemas, humanistines, švietėjiškas idėjas, kurios akivaizdžios G.Petkevičaitės – Bitės veikloje ir kūryboje.

Laura Sintija Černiauskaitė - Džiaugsmynas
  • Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija 2023

    Laura Sintija Černiauskaitė
    Džiaugsmynas
    Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
    2022

  • Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė

„Džiaugsmynas – kaip raidynas, pilnas džiaugsmo raidžių, kaip psalmynas, kaip dienynas, dienų knyga. Žinoma, ši knyga ne vien apie džiaugsmą. Pavadinimas veikiau nurodo gyvenimo poziciją, netgi užsispyrimą džiaugtis, kad ir kas nutiktų. Džiaugsmo mums visiems taip trūksta. Ne paviršutiniško kikenimo, bet to, kylančio iš egzistencijos gelmių, kurio kūrėjai – ne mes patys.

Knygoje – 22 grynojo įkvėpimo tekstai, esukai (nuo žodžio esubūnu) parašyti 2014–2021 metais. Juose dalijuosi savo kasdienybe, per jos smulkmenas apmąstydama egzistencinius dalykus. O kasdienybėje juk pilna visko: buitinių reikalų, netikėtų, keistų susidūrimų, šeimos santykių, motinystės krizių, nūdienos žmogaus nerimo bei prasmės ieškojimo ir egzistencinių atverčių. Būtis, ūmai atsiverianti verdant sriubą, patraukia į apmąstymus bei maldą. Taigi manieji esukai –  panašiai gyvenantiems, mąstantiems ir jaučiantiems – apie visa tai...“ – Laura Sintija Černiauskaitė.

Laura Sintija Černiauskaitė – prozininkė, dramaturgė, vienuolikos knygų autorė, šešių literatūros premijų laureatė (tarp jų – ES literatūros premija už romaną „Kvėpavimas į marmurą“, Berlyno teatro festivalio pjesių mugės pirmasis prizas už pjesę „Liučė čiuožia“). Jos kūriniai versti į pagrindines Europos kalbas, o pjesės statytos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, JAV.

https://www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/ese/Dziaugsmynas/