Knygų katalogas

Reginos Biržinytės literatūrinė premija

Kelmiškės poetės, aktyvios kultūros veikėjos Reginos Biržinytės (1949–1996) literatūrinę premiją 1996 m. įsteigė Kelmės rajono savivaldybė, taip įamžindama rajono literatės R. Biržinytės atminimą. Premija pirmą kartą įteikta 1997 m. ir buvo teikiama kasmet, o nuo 2019 m. – kas dvejus metus.
Premija teikiama Kelmės rajono gyventojui arba kilusiam iš Kelmės rajono kūrėjui už brandžiausius kūrinius, išleistus atskira knyga.

Viktoras Jasaitis - Priklausomas. Be galimybės mesti
  • Reginos Biržinytės literatūrinė premija 2023

    Viktoras Jasaitis
    Priklausomas. Be galimybės mesti
    Nieko rimto
    2022

  • Dailininkas Paulius Uziela

Mantas – paprastas vienuoliktokas. Kaip ir daugelis paauglių, nori išmokti vairuoti motorolerį, įsigyti naują telefoną, sulaukti patinkančios merginos dėmesio, pakenčiamai baigus mokyklą įstoti į norimą specialybę ir per daug nesukdamas galvos smagiai leisti laiką.
Bet vaikinas dar nežino, kad jo pasaulis netrukus apvirs aukštyn kojomis. Mantui teks išmokti gyventi visiškai kitaip – nuolat vartojant vaistus ir stebint savo būseną, o besaikis smaližiavimas bus pavojingas jo gyvybei. Nuo šiol jis – priklausomas. Be galimybės mesti. Itin realistiška Manto istorija nepaliks abejingų.

Kuo ši knyga naudinga:

- Lavinama iškalba, žodynas, gebėjimas pasakoti istorijas

- Lavinama empatija, gebėjimas suprasti veikėjų ir savo jausmus

- Skatinamas savarankiškumas, ryžtingumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, gebėjimas rasti ir priimti sprendimus

- Skaitant įtraukiančius kūrinius, lengviau pamėgti knygas

Paprastais paauglio žodžiais papasakota istorija leis kur kas daugiau sužinoti apie ne tokią retą, tačiau nedaug dėmesio susilaukiančią ligą – 1 tipo diabetą. Vienuoliktokui Mantui netikėtai susirgus, jam tenka įgyti atsakomybės už savo sveikatą ir mokytis gyventi visiškai kitaip. Tačiau liga nesutrukdys vaikinui siekti tikslų ir svajonių.

Smaližius Viktoras Jasaitis (gimęs 1991 m.) savo debiutiniame kūrinyje atskleidžia tūkstančių jaunuolių patirtį, kuriems saldumynai tapo vaistais, o prie ir taip įtempto paaugliško gyvenimo prisidėjo kalnas papildomų rūpesčių. Komunikacijos srityje dirbantis ir sudėtingus dalykus paprastai paaiškinti bandantis autorius tiki, kad geriausiai suprasti kitus padeda nuoširdūs pokalbiai ir įdomios istorijos. 

https://www.niekorimto.lt/prekiu-naujienos/priklausomas-be-galimybes-mesti_7731

Kiti įvertinimai:

Metų knygos rinkimai: knygos paaugliams | Nominacija