Knygų katalogas

Vytauto Tamulaičio literatūrinė premija

Premija teikiama už reikšmingą lituanistinę veiklą, grožinę kūrybą, jos originalumą ir naudingumą vaikams.

Selemonas Paltanavičius - Gyvas miško pasaulis
 • Vytauto Tamulaičio literatūrinė premija 2023

  Selemonas Paltanavičius
  Gyvas miško pasaulis
  Alma littera
  2022

   

 • Viršelio dizaineris: Jūratė Šatūnė

2023 metų laureatas – prozininkas, gamtininkas, aplinkosaugininkas, turbūt vienas žymiausių šių dienų knygų vaikams apie gamtą rašytojas – Selemonas Paltanavičius. 

Ši knyga – nepaprasta kelionė po mūsų miškus: sužinosime, nuo ko prasideda miškas, pažinsime skirtingus medžius ir krūmus, žolinius augalus. Pamatysime, kokių miške yra gyvūnų ir ką jie daro, nes juos rasti ir stebėti galime tik žinodami jų prigimtį ir atpažindami veiklos žymes.

„Svarbu pažinti ir suprasti tikrąją miško pasaulio vertę ir svarbą, apie miško ekosistemą ir rašoma šioje knygoje: juk miškas – ne tik medžiai ar krūmai, bet ir ant žemės susidariusi paklotė, kartu su medžiais gyvenantys grybai, augantys kiti augalai. Miško neįsivaizduojame be paukščių, žinduolių, vabzdžių, roplių ir varliagyvių. Ši įvairovė – lyg atskiras gyvas pasaulis, nes visos jo dalys glaudžiai susijusios, priklauso vienos nuo kitų. Tad kviečiu į gyvą miško pasaulį.“ Selemonas Paltanavičius

 „Gyvas miško pasaulis“

• Supažindina, kaip veikia miško ekosistema, kaip tarpusavyje susiję miško gyvūnai, augalai, grybai.

• Pristato populiariausias Lietuvos medžių rūšis, taip pat krūmus, krūmokšnius, grybus, miško paukščius, žinduolius, vabzdžius, roplius ir varliagyvius, upelių žuvis.

• Skatina atsakingai žiūrėti į gamtą ir ją saugoti.

• Ši knyga kartu yra ir miško fotoalbumas su autoriaus, mėgstančio fotografuoti gamtą, nuotraukomis.

Selemonas Paltanavičius – gamtininkas ir daugiau nei 80 knygų autorius! Jis rašo nuostabias pasakas vaikams, yra daugelio gamtos knygų autorius, taip pat fotografuoja gamtą ir kviečia ją saugoti. Ieškokite ir kitų autoriaus pažintinių knygų: „Paukščiai mūsų lesykloje“, „Žvėrys ir žvėreliai“ „Paukščiai paukščiai“, „Eime į gamtą“.