Geriausia knyga grožinės literatūros kategorijoje

Olga Tokarczuk - Jokūbo knygos
 • Metų verstinė knyga 2022 | Geriausia knyga grožinės literatūros kategorijoje

  Olga Tokarczuk
  Jokūbo knygos
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2022

Tokarczuk „Jokūbo knygos“ kviečia į išmintingą kelionę per kultūras, kalbas, religijas
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido laukiamiausią metų knygą – Nobelio premijos laureatės Olgos Tokarczuk romaną „Jokūbo knygos“ (iš lenkų kalbos vertė Vyturys Jarutis). Rašytoja, pasakodama charizmatiško žydų pirklio Jokūbo Franko istoriją, originaliai, netikėtais rakursais nagrinėja komplikuotas daugiatautės, daugiakonfesės Lenkijos problemas.
„Dirbau prie šio romano kaip apsėsta – tema buvo tokia patraukli, kad prarijo visą mano intelektinį dėmesį, buvau tarsi „iškirpta“ iš normalaus gyvenimo. Skaičiau tik knygas, susijusias su XVIII a., domėjausi tik to laikotarpio daile, klausiausi Apšvietos amžiaus muzikos. Bet dabar galiu sušukti: šlovė apsėdimui, nes jis suteikia energijos įsigilinti į reikalingą temą“, – viename interviu yra sakiusi O. Tokarczuk.

https://www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/romanai/jokubo-knygos2/

Kiti įvertinimai:

Knygos apdovanojimai: Metų vertėjas 2023 |Premija
Knygos apdovanojimai: Knyga kaip įvykis 2023 Nominacija
15 min knygos rinkimai | Geriausia verstinė grožinė knyga 2023

 

Vladimir Nabokov - Kalbėk, atmintie
 • Metų verstinė knyga 2021 | Geriausia knyga grožinės literatūros kategorijoje

  Vladimir Nabokov
  Kalbėk, atmintie
  Jotema
  2021

 • Vertėja Rasa Drazdauskienė

Vienas iš didžiausių XX a. rašytojų sukūrė vieną iš subtiliausių mūsų laikų biografijų. Knygą „Kalbėk, atmintie“ Vladimiras Nabokovas pirmą kartą išleido 1951 m. pavadinimu „Galutiniai įrodymai“; vėliau ją iš esmės peržiūrėjo ir 1966 m.  paskelbė antrą leidimą.
Į jį pirmą kartą įtrauktas anksčiau neskelbtas šešioliktas skyrius — reikšmingiausias iki šiol neskelbtas meistro tekstas, kurį pateikė rašytojo teisių paveldėtojai. Nabokovo atsiminimai — jaudinantis pasakojimas  apie mylinčią šeimą, paauglystės prabudimus, bėgimą nuo bolševikų teroro, mokymąsi Anglijoje ir emigranto gyvenimą Paryžiuje bei Berlyne. Nabokovai buvo ekscentriški, liberalių pažiūrų aristokratai, gyvenę savo prabangiuose kaimo  dvaruose politikos ir literatūros kupiną gyvenimą, kol Rusijos revoliucija nušlavė jų pasaulį nuo žemės paviršiaus; rašytojui tada buvo aštuoniolika. Nepakartojamu geriausių Nabokovo kūrinių stiliumi parašytoje „Kalbėk, atmintie“ ryškiai  atgyja pradingęs pasaulis.

www.knygos.lt/lt/knygos/kalbek--atmintie/