LLA Nariai

 

LLA misija

  • Atstovauti ir ginti leidėjų interesus Lietuvoje ir užsienyje.
  • Ugdyti kultūringą leidybą.
  • Rūpintis asociacijos narių profesinės kvalifikacijos kėlimu.
  • Populiarinti ir skleisti lietuvių literatūrą.
  • Bendradarbiauti su valstybinėmis Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijomis.
  • Skatinti kultūringos, vertingos literatūros skaitymą.
  • Inicijuoti mokslinius tyrimus.
  • Organizuoti kultūrinius, literatūros, knygos meno, skaitymo skatinimo, pilietinio ugdymo renginius.
  • Koordinuoti leidėjų dalyvavimą šalies ir tarptautinėse knygų mugėse, kituose tarptautiniuose renginiuose.

Ar turite klausimų?

Susisiekite su mumis

LLA straipsnis apie piratavimo žalą sukėlė diskusijų bangą – apie knygų kainas, apie skaitymo ypatumus, apie tai, kaip atskirti legalias ir nelegalias, elektronines knygas ir tiesiog knygų pdf siūlančias svetaines. Klausimų buvo daug ir įvairių, surinkome juos ir pateikiame atsakymus.

Skaityti daugiau...

2020 metų kovą, o vėliau ir lapkritį Europa skilo į dvi dalis: kurios prekės yra būtinos ir privalo būti laisvai prieinamos žmonėms? Kas gali padėti žmonėms atrasti ramybę krizės metu? Vokietijoje, kur ypač svarbus yra automobilių verslas, antrojo karantino metu automobilių prekyba buvo leista. Italijoje kirpyklų paslaugos buvo pripažintos kaip būtinos. Prancūzijoje, žinoma, būtinąja preke yra laikomos knygos – tai šalis, užauginusi daugiausiai literatūros Nobelio premijos laureatų. Tačiau ir šioje šalyje antrasis karantinas uždarė net ir knygynus, kai tuo tarpu už sienos, Belgijoje, jie liko atverti.

Skaityti daugiau...

„Šių laikų vaikai gyvena aplinkoje, kurioje labai daug interaktyvumo. Dėmesio koncentravimo, elgesio problemos jiems dažnai trukdo susikaupti tradiciniam tyliam skaitymui. Įvairios skaitymą supančios veiklos, kurias organizuoja bibliotekos, yra vienas iš būdų, kaip pritraukti jaunuosius skaitytojus“, – sako Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė Inga Mitunevičiūtė.

Skaityti daugiau...

Šiais metais Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) dvyliktą kartą rengia konkursą „Metų verstinė knyga“. Sudaromi trys geriausių 2020 m. išleistų verstinių knygų sąrašai šiuolaikinės grožinės literatūros, literatūros klasikos ir humanitarinės literatūros kategorijose.

Skaityti daugiau...

Jei vaikų rašytojai Kotryna Zylė, Indrė Pavilonytė, Marius Marcinkevičius ir Tomas Dirgėla į vieną surinktų visus vaikų užsakymus ir iš jų parašytų knygą, išeitų begalinė, nuotykių prikimšta istorija. Užrašyta ji būtų didelėmis raidėmis, joje būtų daug tiesioginės kalbos ir iliustracijų. Septintus metus šalyje vyksianti akcija „Lietuva skaito“ šiemet kviečia skaityti vaikams ir kurti skaitymo tradiciją šeimose.

Skaityti daugiau...

Lietuva skaito vaikams!

Jau septintą kartą šiemet vyksianti akcija „Lietuva skaito!“ ir vėl pakvies jungtis visus Lietuvos žmones – jau pamėgusius skaityti ir dar tik pradedančius, gyvenančius Lietuvoje ir kitose šalyse, knygas skaitančius ir jų besiklausančius. Šių metų akcijos tema – ne atsitiktinė. Ne vienerius metus stebime, jog tėvai savo vaikams skaito vis mažiau, nors knygų skaitymas vaikams ir kartu su jais yra bene paprasčiausias ir lengviausias būdas ugdyti juos, kurti artimą ryšį, plėsti vaiko žodyną ir lavinti vaizduotę.

Skaityti daugiau...
Kasmetinės respublikinės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos konkursą organizuoja Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Premiją steigia Jonavos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į senąsias įvairių tautų sugyvenimo Jonavoje tradicijas. Premija skiriama už lietuvių kalba per praėjusius metus publikuotą literatūrinės prozos kūrinį istorinės atminties tema. Į premiją gali pretenduoti lietuvių kalba rašantys Lietuvos ir užsienio rašytojai.  
Skaityti daugiau...

„bandau apkabinti vandenį

suprasti vandenį

jame buvau pradėtas augau

iš jo žengiau

į sausumą

jo dėka gyvenu

jis yra mano kūno

mano smegenų dalis“

Tadeusz Różewicz, iš eilėraščio „Vanduo puodelyje, Niagara ir autoironija“, vertė Eugenijus Ališanka.

„Vanduo puodelyje“, leidykla „Apostrofa“, 2017 m.

Skaityti daugiau...

Paaiškėjo kasmet Kultūros ministerijos, bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, rengiamo Knygos meno konkurso nugalėtojai. Leidiniai buvo vertinti pagal leidybinio-poligrafinio atlikimo, apipavidalinimo kokybės bei knygos meninės visumos kriterijus. 

Skaityti daugiau...