LLA Nariai

 

LLA misija

  • Atstovauti ir ginti leidėjų interesus Lietuvoje ir užsienyje.
  • Ugdyti kultūringą leidybą.
  • Rūpintis asociacijos narių profesinės kvalifikacijos kėlimu.
  • Populiarinti ir skleisti lietuvių literatūrą.
  • Bendradarbiauti su valstybinėmis Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijomis.
  • Skatinti kultūringos, vertingos literatūros skaitymą.
  • Inicijuoti mokslinius tyrimus.
  • Organizuoti kultūrinius, literatūros, knygos meno, skaitymo skatinimo, pilietinio ugdymo renginius.
  • Koordinuoti leidėjų dalyvavimą šalies ir tarptautinėse knygų mugėse, kituose tarptautiniuose renginiuose.

Ar turite klausimų?

Susisiekite su mumis

Audiovizualinių menų ir literatūros sričių atstovai kviečiami į jungtinį seminarą „Knyga + kinas + teisė“, skirtą knygų ekranizacijos teisinių aspektų temai. Tai bendras dviejų Lietuvoje organizuojamų renginių, „Knyga + kinas“ ir „Kinas + teisė“, seminaras, kurį sudarys trys dalys: teorinis teisinių aspektų aptarimas, praktinis pristatymas, nagrinėjant Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“, ir seminaro apibendrinimas. Nemokamas renginys vyks gruodžio 7 d. 14 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje, būtina registracija.

Skaityti daugiau...

LR Seime šiuo metu svarstomas 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas. Ypač lauktas dokumentas, prieš kurio rengimą buvo išdalyta pažadų, vienas iš jų – didesnis bibliotekų fondų finansavimas. 2021 m. bibliotekų fondams finansuoti buvo skirta 2.658 mln. Eur, vienam žmogui tenkanti suma – 0.95 Eur, o 2022 m. biudžeto projekte numatyta suma: 2.312 mln. Eur, vienam gyventojui tenkanti suma – 0,83 Eur. Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir įstaigų federacijos (IFLA) rekomenduojama suma dokumentams įsigyti yra 1.22 Eur vienam gyventojui.

Skaityti daugiau...

Nuo senų laikų garsėjusi kaip atvira visoms tautoms, kalboms ir kūrybingiems žmonėms, Lietuvos sostinė Europai ir visam pasauliui turi dar vieną žinią – Vilnius pripažintas kultūrą, rašytojus ir skaitytojus mylinčiu miestu. Tapęs UNESCO literatūros miestu, Vilnius kviečia „Skaityti kitą“.

Skaityti daugiau...

„Norime, kad Vilnius Baltijos šalių ir Rytų Europos vaikų literatūros profesionalams taptų nauja kryptimi, susitikimo vieta ir dar viena galimybe kalbėti apie kūrybą, dalytis profesijos žiniomis, bendradarbiauti su užsienio autoriais, iliustruotojais ir leidėjais“, – sako literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ įkūrėjas, tradicinio literatūros festivalio „Vaikų knygų sala“ organizatorius Justinas Vancevičius. Rytoj, lapkričio 4-ąją, prasidedančios pirmosios vaikų literatūros industrijos dienos „Kūrėjų sala“ yra svarbi šio festivalio programos dalis.

Skaityti daugiau...

Šį trečiadienį prasidėjo 73-ioji Frankfurto knygų mugė, po dvejų metų pertraukos vėl gyvai pakvietusi leidybos profesionalus į didžiausią literatūros bendruomenės renginį, skirtą naujausiai literatūrai, knygų madoms, leidybos dabarčiai ir ateičiai aptarti. „Krizė parodė, kokia svarbi yra knyga visuomenei. Kūrybiškumas ir atsidavimas leido knygoms likti prieinamoms nepaisant uždarytų knygynų“, – sakė Karin Schmidt-Friderichs, Vokietijos leidėjų ir knygų pardavėjų asociacijos prezidentė atidarydama mugę. Nuo šiandien į knygų mugę įleidžiama ir publika.

Skaityti daugiau...

Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premija, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet paskirta Rugilei Audenienei. Kūrėja įvertinta už romaną „Vojaĝo“, kurį 2020 metais išleido leidykla „Aukso žuvys“. Komisija pabrėžė debiutuojančios romanistės talentą kūrybingai remtis šeimos ir šalies istorija, gebėjimą atskleisti atkaklių, savo vertybėms ištikimų žmonių charakterius, sodrią kūrinio kalbą. 

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 3–5 dienomis tradicinės Vilniaus miesto šventės „Sostinės dienos 2021“ metu Katedros aikštėje įsikurs ir skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“. Skaitytojų šiemet laukia įdomi ir turtinga renginių programa. Ką patys rašytojai ir leidėjai kalba apie Knygų aikštę ir ko tikėtis Knygų aikštės svečiams?

Skaityti daugiau...