LLA Nariai

 

LLA misija

  • Atstovauti ir ginti leidėjų interesus Lietuvoje ir užsienyje.
  • Ugdyti kultūringą leidybą.
  • Rūpintis asociacijos narių profesinės kvalifikacijos kėlimu.
  • Populiarinti ir skleisti lietuvių literatūrą.
  • Bendradarbiauti su valstybinėmis Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijomis.
  • Skatinti kultūringos, vertingos literatūros skaitymą.
  • Inicijuoti mokslinius tyrimus.
  • Organizuoti kultūrinius, literatūros, knygos meno, skaitymo skatinimo, pilietinio ugdymo renginius.
  • Koordinuoti leidėjų dalyvavimą šalies ir tarptautinėse knygų mugėse, kituose tarptautiniuose renginiuose.

Ar turite klausimų?

Susisiekite su mumis

Jurgos Ivanauskaitės, kuriai šiemet būtų sukakę 60 metų, premijai šiemet pateikta 15 knygų. Nuo 2008 metų teikiama premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“.

Skaityti daugiau...

Ar naujosios žiniasklaidos priemonės gali pakeisti tradicinį skaitymą? Ar vis dar sugebame pasinerti į ilgesnius tekstus? Ar ekranai pakeitė mūsų skaitymo ypatumus? Tarptautinė leidėjų asociacija ir Norvegijos leidėjų asociacija pabandė atsakyti į šiuos klausimus, pasitelkdamos įvairiose šalyse rengtas apklausas, atskleidžiančias skaitymo įpročių vystymąsi. Asociacijų parengtoje ataskaitoje apžvelgiamos skirtingose valstybėse organizuojamos skaitymo iniciatyvos ir jų indėlis į skaitymo skatinimą, atkreipiamas dėmesys į skaitymo problemą ir analizuojami tyrimai, padedantys išsiaiškinti galimas sumažėjusio skaitymo priežastis.

Skaityti daugiau...

Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) organizavo tarptautinį nuotoliniu būdu vykusį seminarą su kviestiniais svečiais iš užsienio „Ką reikia žinoti apie Europos prieinamumo aktą?“. Pranešimus skaitė Anne Bergman, Europos leidėjų federacijos direktorė, Cristina Mussinelli, Italijos prieinamų knygų asociacijos generalinė sekretorė, LR kultūros ministerijos atstovai Deividas Velkas bei Živilė Plyčiuraitytė-Plyčiūtė ir Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė bei bibliotekos leidybos skyriaus vadovė Alisa Žarkova.

Skaityti daugiau...

Jau šeštąjį kartą organizuojamai Vilniaus klubo premijai šiemet pateikta rekordiškai daug – 18 knygų. 5 iš jų komisijos nariams jau pažįstamos iš praėjusių metų konkurso, net 13 knygų pateikta naujai. Konkurso tikslas – kasmet įvertinti per praėjusius dvejus kalendorinius metus išleistas knygas apie Vilniaus miestą. Vilniaus klubo premijos laureatą skelbsime balandžio 23-ąją, Pasaulinę knygos dieną, o apdovanosime gegužės 6-9 dienomis vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje. Vilniaus klubo premiją įsteigė Vilniaus klubas, konkursą organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija. Premijos dydis – 1000 Eur.

Skaityti daugiau...

Sausis daugybę metų knygų žmonėms prasidėdavo Vilniaus knygų mugės laukimu, mugėje pasirodysiančių knygų apžvalga ir diskusijomis apie naujausius kūrinius. Būdavo diskutuojama, į kurių knygų pristatymus būtina nueiti, ką verta perskaityti ir kokių užsienio svečių labiausiai laukiama. Šiemet vasaris be įprasto keturių dienų bendravimo maratono, bus keistas ne tik leidėjams ir rašytojams bet ir skaitytojams. Tačiau procesas nesustoja ir naujų bei laukiamų knygų bus! Tad kuo nudžiugins ir nustebins leidyklos?

Skaityti daugiau...

Knyga – dovanų klasika, kuria nudžiuginti artėjant Naujiesiems verta ir save, ir namiškius. Islandai metų pabaigoje, savaitę iki Kalėdų, turi taip vadinamą knygų potvynį, kai leidėjai siūlo daug naujų leidinių, o gyventojai juos dovanoja artimiesiems.

Skaityti daugiau...