Lietuvos leidėjų asociacija


Apie mus
Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
7
11
Data : 2022-08-11
13
14
15
20
Data : 2022-08-20
21
Data : 2022-08-21
25
Data : 2022-08-25
26
28
29
31

LLA Nariai

 

LLA misija

  • Atstovauti ir ginti leidėjų interesus Lietuvoje ir užsienyje.
  • Ugdyti kultūringą leidybą.
  • Rūpintis asociacijos narių profesinės kvalifikacijos kėlimu.
  • Populiarinti ir skleisti lietuvių literatūrą.
  • Bendradarbiauti su valstybinėmis Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijomis.
  • Skatinti kultūringos, vertingos literatūros skaitymą.
  • Inicijuoti mokslinius tyrimus.
  • Organizuoti kultūrinius, literatūros, knygos meno, skaitymo skatinimo, pilietinio ugdymo renginius.
  • Koordinuoti leidėjų dalyvavimą šalies ir tarptautinėse knygų mugėse, kituose tarptautiniuose renginiuose.

Ar turite klausimų?

Susisiekite su mumis

Neseniai viešojoje erdvėje pasirodė nerimas, jog Lietuvoje trūksta knygų apie mums gerai pažįstamus žmones. Ar tikrai Lietuvos leidėjams biografijos, atsiminimai, dienoraščiai yra pamirštas žanras? Anaiptol. Tokios knygos visada skaitytojų mėgiamos, laukiamos, skaitomos ir aptariamos.

Skaityti daugiau...

Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė Istorijų namai ir Lietuvos leidėjų asociacija tęsia praėjusiais metais pradėtą literatūrinių pokalbių ciklą „Knyga ir kava“. Vasaros ketvirtadienio vakarais nuo liepos vidurio kviesime pasikalbėti apie šiuolaikinę literatūrą – ne tik lietuvių autorių kūrinius, bet ir išverstus iš kitų kalbų. 

Skaityti daugiau...

Vilnius ir laisvė. Tai – du svarbiausi akcentai, apie kuriuos jau kalba ir galvoja 23-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės rengėjai. 700 metų jubiliejų švenčiantis žalias, laisvas, gražus, jaunas, muzikalus, skaitantis Vilnius ir neįkainojama laisvė, už kurią kovoja Ukrainos didvyriai. Knygų mugės tema – 700 eilučių laisvei – turėtų priminti, kad kiekvienas  mūsų esame už ją atsakingas. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO  23-oji Vilniaus knygų mugė vyks vasario 23-26 dienomis.

Skaityti daugiau...

Yra tokia biblioteka ELVIS (elvislab.lt), kurioje nėra mums įprastų knygų lentynų. ELVIS – virtuali biblioteka, kurioje saugomi skaitmeniniai ištekliai. ELVIS sukūrė, administruoja bei prieinamomis leidinių kopijomis pildo Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), besirūpinanti visais, negalinčiais skaityti įprastai – jiems ir yra skirti ELVIS ištekliai. Šiuos išteklius gali papildyti ir jūsų leidyklos išleistos garsinės knygos, kurių licenciją mielai įsigytų LAB.

Skaityti daugiau...

Akcija „Lietuva skaito!” šiemet vyks jau aštuntąjį kartą. Tačiau pastarosiomis savaitėmis net ir ištikimiausiems skaitytojams knygos retai teikia džiaugsmo. Sunku skaityti, sunku rasti prasmės knygose, sunku išsirinkti norimą skaityti tekstą.Tačiau knygos nepraranda prasmės, o ypač tada, kai sunku. Skaitymas padeda nusiraminti, suprasti kitą, jos mažina stresą.

Skaityti daugiau...

2020 metais Lietuvoje buvo išleista 3257 pavadinimų leidinių. Skaitytojai neretai sako, jog jiems trūksta kokybiškos informacijos apie išleidžiamas knygas. Lietuvoje turime daugybę įvairių apdovanojimų, įvertinimų, knygų rinkimų, kurie galėtų tapti skaitytojui knygos kokybės ženklu ir padėti išsirinkti knygą lengviau.

Skaityti daugiau...