Knygų katalogas

Antano Baranausko premija

Skiriama už grožinės literatūros kūrinius — knygas, skiepijančius meilę Lietuvos gamtai ir atskleidžiančius žmogaus ir gamtos dvasinį ryšį, arba profesionalios literatūrologijos kūrinius, skirtus Antano Baranausko kūrybai.

Vytautas Kaziela - Sapnų slidininkas
 • Antano Baranausko premija 2022

  Vytautas Kaziela
  Sapnų slidininkas
  Kauko laiptai
  2021

Tai dvyliktoji Vytauto Kazielos lyrikos knyga. 
Šiame rinkinyje V. Kaziela lieka ištikimas minimalizmui, jo žodis taupus, bet svarus, o eilėraščiai daugiasluoksniai. Tiesa, „Sapnų slidininke“ nėra tokių aiškių biblinių aliuzijų, kaip būta „Alyvmedžiuose“: poetas nebevengia socialinių temų, randasi tekstų, susijusių su karantinu bei pandemija, tačiau juose sugeba neįsivelti į daugiažodžiavimą, emocijas ir kuria netikėtus asociatyvius ryšius, gilias potekstes.
Knygos leitmotyvas – susitaikymas su savimi, savo ir aplinkos nykimu, išsiskyrimais. Viena iš ryškiausių naujojo rinkinio ypatybių – sugebėjimas jungti konkrečias kasdienybės detales su amžinosiomis meilės ir mirties temomis.
 
Regina Katinaitė-Lumpickienė - Varna su baltu plūksnu
 • Antano Baranausko premija 2021

  Regina Katinaitė-Lumpickienė
  Varna su baltu plūksnu
  Kauko laiptai
  2021

 • Viršelio dailininkė Inga Paliokaitė-Zamulskienė

Naujoje eilėraščių knygoje „Varna su baltu plūksnu“ Regina Katinaitė-Lumpickienė derina šiuolaikinio gyvenimo detales su laikui nepavaldžia praktine išmintimi. Poetės kalba pulsuoja gyvybiškumu, o eilėraščių subjektės santykis su aukštaičių uteniškių tarme tampa neatsiejama jos dalimi — per vilnijančius gimtosios tarmės žodžius užgimsta savivoka, įvairiausi prisiminimai ir,  žinoma, poezija.

www.patogupirkti.lt/knyga/varna-su-baltu-pluksnu.html