Knygų katalogas

Martyno Vainilaičio premija

Martyno Vainilaičio premija įsteigta 2008 metais, minint 75-ąsiais poeto M. Vainilaičio gimimo metines, Varėnos rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Premija skiriama kas dvejus metus už mitologinę temą literatūroje.

Kotryna Zylė - Siela sumuštinių dėžutėje
  • Martyno Vainilaičio premija 2022

    Kotryna Zylė
    Siela sumuštinių dėžutėje
    Aukso žuvys
    2021

  • Iliustratorė Kotryna Zylė

Pasak autorės, istorijas įkvėpė vaikystėje girdėti tėčio pasakojimai ir netikėti susidūrimai su būtybėmis. Jei skaitant pasirodys, jog kažkas tūno namų spintoje ar naktimis stovi balkone, jei vietoje pumpurų prasikals nagai, o iš bičiulio burnos staiga išskris bitė – išlik ramus. Ir nepravažiuok reikiamos autobuso stotelės!
Visokių būtybių atstovė spaudai Kotryna Zylė sukūrė 10 šiurpulingų istorijų, kurios galėjo nutikti ir tavo namuose, kieme ar mokykloje.
2021 m. knyga pdovanota literatūrine , kuri skiriama profesionaliam rašytojui už mitologijos temą literatūros kūriniuose

Kotryna Zylė – mitologijos temomis rašanti vaikų ir jaunimo knygų autorė, įvairių literatūrinių projektų sumanytoja. Rašytojos knygos „Milžinas mažylis“ (2014),„Didžioji būtybių knyga“ (2016), „Sukeistas“ (2019), „Mažas kaip vabalėlis“ (2020) vertinamos tiek skaitytojų, tiek profesionalų, yra pelniusios įvairių premijų ir apdovanojimų, nominuotos „Metų knygos“ rinkimuose.

https://www.auksozuvys.lt/products/siela-sumustiniu-dezuteje

Kiti įvertinimai:

Metų knygos rinkimai: knygos paaugliams | Premija