Geriausia verstinė grožinė knyga

Tove Ditlevsen - Kopenhagos trilogija
 • 15 min knygos rinkimai | Geriausia verstinė grožinė knyga 2022

  Tove Ditlevsen
  Kopenhagos trilogija
  Tyto alba
  2022

 • Iš danų kalbos vertė Aurelija Bivainytė

Tovė Ditlevsen (1917–1976) tituluojama vienu unikaliausių ir svarbiausių XX a. danų literatūros balsų. Gimusi ir užaugusi Kopenhagos darbininkų klasės rajone, jau būdama paauglė išgarsėjo savo poezija.
Autorės tekstai pasižymi subtiliu danams būdingu humoro jausmu ir gebėjimu paprastai, be užuolankų ar savigailos atpasakoti net pačias sunkiausias gyvenimo patirtis. Tovės Ditlevsen rašymo stilius, kritikų teigimu, nukonkuruoja net tokius autorius kaip Sylvia Plath ar Karlas Ovė Knausgård’as, kuriems pavyko asmeninę patirtį paversti jaudinančiu menu.
Pripažinta šedevru, patekusi į The New York Times geriausių 2021 m. knygų dešimtuką, „Kopenhagos trilogija“ – įtraukianti autorės kelionė per meilę, draugystę, ambicijas ir priklausomybę.

https://www.tytoalba.lt/kopenhagos-trilogija

W. G. Sebald - Austerlicas
 • 15 min knygos rinkimai | Geriausia verstinė grožinė knyga 2021

  W. G. Sebald
  Austerlicas
  Vertėja Rūta Jonynaitė
  Baltos lankos
  2021

 • Viršelio dailininkas Zigmantas Butautis

Romane „Austerlicas“ W. G. Sebaldas pasakoja apie šaknų, savosios kalbos ir vardo netekusį žmogų, kuris ieškodamas tėvynės, namų, vietos šiame pasaulyje bando išspręsti sudėtingiausią savo praeities mįslę ir sykiu nutapo kausmingą XX amžiaus Europos istorijos panoramą.

www.baltoslankos.lt/austerlicas