Geriausia verstinė grožinė knyga

Olga Tokarczuk - Jokūbo knygos
 • 15 min knygos rinkimai | Geriausia verstinė grožinė knyga 2023

  Olga Tokarczuk
  Jokūbo knygos
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2022

 • Iš lenkų kalbos vertė Vyturys Jarutis
  Dailininkė Milena Liutkutė-Grigaitienė

Šiuolaikinės lenkų literatūros žvaigždė, Nobelio literatūros premijos laureatė Olga Tokarczuk – ryški, savito sąmojo ir beribės vaizduotės rašytoja. 2018 m. jos romanas „Bėgūnai“ pelnė vieną prestižiškiausių anglakalbiame pasaulyje apdovanojimų – „Man Booker“ premiją. Šiai premijai kūrėja buvo pristatyta ir 2019 m. – romanas „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“ pateko į trumpąjį premijos sąrašą. Romanas „Jokūbo knygos“ – didžiulės apimties epas – rašytojai atnešė prestižinį „Nike“ apdovanojimą (2015) ir tikriausiai nulėmė sprendimą skirti jai Nobelio literatūros premiją. Švedijos akademija šį istorinį romaną pavadino rašytojos opus magnum.

Jokūbo knygos“ mums atveria spalvingą XVIII amžių. 1752 m. į Rohatyną Podolėje atvyksta kašteliono Kosakovskio žmona Kotryna, ją lydi poetė Elžbieta Družbacka. Viešnių garbei surengtoje vakarienėje dalyvauja vietos klebonas Benediktas Chmeliovskis – pirmosios lenkų enciklopedijos autorius. Kunigas ir poetė, du knygų mėgėjai, greit randa bendrą kalbą.

https://www.rsleidykla.lt/Knyga/jokubo-knygos2/

Kiti įvertinimai:
Knygos apdovanojimai: Metų vertėjas 2023 |Premija
Knygos apdovanojimai: Knyga kaip įvykis 2023 Nominacija
Metų verstinė knyga 2022 | Geriausia knyga grožinės literatūros kategorijoje

Tove Ditlevsen - Kopenhagos trilogija
 • 15 min knygos rinkimai | Geriausia verstinė grožinė knyga 2022

  Tove Ditlevsen
  Kopenhagos trilogija
  Tyto alba
  2022

 • Iš danų kalbos vertė Aurelija Bivainytė

Tovė Ditlevsen (1917–1976) tituluojama vienu unikaliausių ir svarbiausių XX a. danų literatūros balsų. Gimusi ir užaugusi Kopenhagos darbininkų klasės rajone, jau būdama paauglė išgarsėjo savo poezija.
Autorės tekstai pasižymi subtiliu danams būdingu humoro jausmu ir gebėjimu paprastai, be užuolankų ar savigailos atpasakoti net pačias sunkiausias gyvenimo patirtis. Tovės Ditlevsen rašymo stilius, kritikų teigimu, nukonkuruoja net tokius autorius kaip Sylvia Plath ar Karlas Ovė Knausgård’as, kuriems pavyko asmeninę patirtį paversti jaudinančiu menu.
Pripažinta šedevru, patekusi į The New York Times geriausių 2021 m. knygų dešimtuką, „Kopenhagos trilogija“ – įtraukianti autorės kelionė per meilę, draugystę, ambicijas ir priklausomybę.

https://www.tytoalba.lt/kopenhagos-trilogija

W. G. Sebald - Austerlicas
 • 15 min knygos rinkimai | Geriausia verstinė grožinė knyga 2021

  W. G. Sebald
  Austerlicas
  Vertėja Rūta Jonynaitė
  Baltos lankos
  2021

 • Viršelio dailininkas Zigmantas Butautis

Romane „Austerlicas“ W. G. Sebaldas pasakoja apie šaknų, savosios kalbos ir vardo netekusį žmogų, kuris ieškodamas tėvynės, namų, vietos šiame pasaulyje bando išspręsti sudėtingiausią savo praeities mįslę ir sykiu nutapo kausmingą XX amžiaus Europos istorijos panoramą.

www.baltoslankos.lt/austerlicas