Eugenijos Stravinskienės premija už reikšmingiausią verstinę knygą vaikams 2021

Megan Shepherd - Slapti Erškėtrožių kalvos žirgai
 • Eugenijos Stravinskienės premija 2021

  Megan Shepherd
  Slapti Erškėtrožių kalvos žirgai
  Nieko rimto
  2021

 • Vertėja Rita Bakanienė
  Viršelio dailininkas Levi Pinfold

Galėtum pagalvoti, kad Erškėtrožių kalvos ligoninė — tokia pati kaip ir kitos gydymo įstaigos. Čia nuo sunkios ligos sveiksta vaikai, o juos prižiūri rūpestingos vienuolės. Tačiau ligoninės pastatas kadaise buvo tikrų tikriausi princesės  rūmai, kurių veidrodžiuose gyvena stebuklingi sparnuoti žirgai. Atrodo, kad didinguosius gyvūnus mato tik Emalina. Tad ji vienintelė gali padėti Kibirkštėlei — gražuolei kumelei sužeistu sparnu, per klaidą patekusiai į mūsų pasaulį ir  negalinčiai grįžti namo pas kitus žirgus veidrodžiuose. Emalina gauna laišką nuo paties Žirgų valdovo, kuris prašo jos pagalbos. Kad išgelbėtų Kibirkštėlę nuo ją medžiojančio pikto juodo ristūno, mergaitė turės sukurti stebuklingą spalvų  skydą. Tačiau ne taip lengva rasti ryškiaspalvių daiktų pilkame ir niūriame pasaulyje, kur siaučia Antrasis pasaulinis karas ir negailestingos ligos. Tai įkvepianti ir giliai širdį paliečianti istorija, kurioje pinasi skaudi realybė, vaikiškos  fantazijos ir tikrų tikriausi stebuklai — jei tik gali jais patikėti.

www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/slapti-ersketroziu-kalvos-zirgai_7509

Maria Parr - Mažasis griaustinis. Nuotykiai žėrinčiame slėnyje
 • Eugenijos Stravinskienės premija | Nominacija

  Maria Parr
  Mažasis griaustinis.
  Nuotykiai žėrinčiame slėnyje
  Alma littera
  2021

 • Vertėjas Vytautas Čepliejus
  Viršelio dailininkė Åshild Irgens

Ponja Glimerdal yra vienintelis vaikas visame Glimerdalene ir smarkiausia mergaitė, kokios slėnis jau seniai nematęs. Todėl visi ją ir vadina Mažuoju griaustiniu. Geriausias Tonjos draugas — kaprizingas 74 metų smuikininkas  Gunvaldas, ir jiedu pažįsta vienas kitą kaip nuluptus. Bet ar tikrai? Vieną dieną Gunvaldui atsidūrus ligoninėje, slėnyje pasirodo nematyta moteris, prisistato kaip jo dukra ir nori parduoti tėčio ūkį. Bet ar gali būti, kad Gunvaldas turi vaiką,  apie kurį nieko nepasakojo savo geriausiai draugei Tonjai? Kodėl? Mažasis Glimerdaleno griaustinis išsiaiškins tiesą ir padarys viską dėl draugo gerovės!

Jaudinanti ir sumaniai papasakota istorija… „Mažasis griaustinis“ — tai klasikinė  nuoširdi knyga vaikams. Ją skaitydamas daraisi laimingesnis ir išmintingesnis.
— Steffen Larsen, Politiken

www.knyguklubas.lt/mazasis-griaustinis-nuotykiai-zerinciame-slenyje

Anja Portin - Slaptas radijas
 • Eugenijos Stravinskienės premija | Nominacija

  Anja Portin
  Slaptas radijas
  Alma littera
  2021

 • Vertėja Viltarė Urbaitė
  Viršelio dailininkė Miila Westin

Devynmetis Alfredas gyvena praktiškai vienas. Mamos berniukas nėra matęs nuo gimimo, o komandiruotėse užtrunkantis tėtis, rodos, kartais net neprisimena, kad Alfredas egzistuoja. Vieną naktį Alfredas nuseka paskui paslaptingą  žmogystą, kuri pro pašto angas kartu su laikraščiais kaišioja ir kitokias gėrybes: obuolius, vilnones kojines, sumuštinius. Pasirodo, kad toji ekscentriška žmogysta yra Amanda Lehtimaja. Ji turi ypatingą galią — jaučia vienišų ir  nelaimingų vaikų atodūsius, todėl jiems kasnakt atneša nedidelių dovanėlių. Pas Amandą Alfredas randa seną radijo siųstuvą, kadaise sukonstruotą rusų fiziko Aleksandro Popovo. Berniukas, paragintas Amandos, ima kurti ir transliuoti  slaptą naktinę radijo laidą užmirštiems vaikams. Prasideda nepamirštamas nuotykis, kuris pakeičia Alfredo ir daugelio kitų vienišų vaikų gyvenimus. Įtraukianti ir nuotaikinga, šilta ir švelniai juokinga istorija primena mylimiausių vaikų  literatūros klasikų — Astridos Lindgren ir Roalio Dalio — knygas.

www.knyguklubas.lt/slaptas-radijas