Adomo Druktenio premija už reikšmingiausią verstinę knygą paaugliams 2021

Jakob Wegelius - Žudiko beždžionė
 • Adomo Druktenio premija 2021

  Jakob Wegelius
  Žudiko beždžionė
  Aukso žuvys
  2021

 • Vertėja Raimonda Jonkutė
  Viršelio dailininkas Jakob Wegelius

„Žudiko beždžionė“ — viena iš švedų rašytojo ir dailininko Jakobo Wegeliuso sukurtų serijos apie beždžionę Salę Džouns knygų. Beprotiško populiarumo Švedijoje sulaukęs nuotykinis detektyvas 2014 metais buvo įvertintas Augusto  premija kaip geriausia Metų knyga vaikams, pelnė daugybę kitų literatūrinių apdovanojimų. 2020 metais už kūrybą autoriui įteikta prestižinė Astridos Lindgren premija.

www.auksozuvys.lt/products/zudiko-bezdzione

Kiti įvertinimai:

Metų verstinė knyga 2021 | Geriausia knyga vaikų ir jaunimo literatūros kategorijoje

Andri Snaer Magnason - Laiko skrynia
 • Adomo Druktenio premija | Nominacija

  Andri Snaer Magnason
  Laiko skrynia
  Debesų ganyklos
  2021

 • Vertėja Vaida Jankūnaitė

Seniai seniai, gyveno godus karalius, kuris užkariavo visą pasaulį. Bet jam to buvo maža — karalius troško sustabdyti laiką. Vieną dieną į rūmus nykštukai atgabeno skrynią, skaidrią kaip stiklas, nuaustą iš tokių tankių voratinklio gijų,  kad pro jas neprasiskverbė net laikas. Karalius į skrynią paguldė gražuolę dukterį… Kai Sigrunos laiko dėžė atsiverė, aplinkui tebuvo džiunglėmis apaugęs miestas. Kas atsitiko pasauliui, kol ji miegojo?

www.debesuganyklos.lt/knygynelis/laiko-skrynia/

Frances Hardinge - Gegutės daina
 • Adomo Druktenio premija | Nominacija

  Frances Hardinge
  Gegutės daina
  Nieko rimto
  2021

 • Vertėja Viktorija Uzėlaitė

Trisė — dažnai sirguliuojanti ir kiek išlepinta vienuolikmetė, turinti pernelyg rūpestingus tėvus, jos nekenčiančią ir šeimos meilės pavydinčią jaunesnę seserį bei Pirmajame pasauliniame kare žuvusį brolį. Tačiau kartą pabudusi Trisė  pasijunta ne šiaip negaluojanti, o tarsi būtų įvykę šis tas rimtesnio: ima dėtis be galo keisti, nepaaiškinami dalykai. Tai įtraukiantis nuotykių romanas su psichologinio siaubo elementais ir tuo pačiu labai rimtas pasakojimas apie karo  baisumų paveiktos šeimos dramą, seserų nesantaiką, stebuklingas ir kartais šiurpias senojo pasaulio būtybes bei jausmą, kai pats savo artimiesiems ar net sau pačiam tampi svetimas, nesavas, bauginantis.

www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/gegutes-daina_7141