Knygų katalogas

Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinė premija

Premija skiriama už naują per praėjusius dvejus kalendorinius metus išleistą meniškai vertingą literatūros (prozos ar dramos) kūrinį, atspindintį žymaus Dainavos krašto rašytojo Vinco Krėvės-Mickevičiaus kūrybos dvasią.

Donaldas Kajokas - prozos kūrinių trilogija
 • Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinė premija 2023

  Donaldas Kajokas
  „Kazašas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2007)
  „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ (Tyto alba, 2012)
  „Skudurėlių šventė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2021)

   

2023 m. Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinė premija paskirta rašytojui Donaldui Kajokui už prozos kūrinių trilogiją „Kazašas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2007), „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ (Tyto alba, 2012) ir „Skudurėlių šventė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2021).

Donaldas Kajokas – poetas, eseistas, prozininkas, 1999 m. apdovanotas Nacionaline premija. D. Kajoko kūryba, išversta į bemaž dvi dešimtis pasaulio kalbų, įvertinta daugeliu svarbių Lietuvos literatūrinių premijų. Pirmiausia D. Kajokas žinomas kaip poetas. Tačiau ne ką menkesnio susidomėjimo sulaukė ir jo eseistikos darbai bei romanai. Autorius savo kūriniuose kalba apie pasaulio vienovę, akimirkos trapų grožį, žmogaus buvimo pasaulyje prasmę, remiamasi ne tik savo įspūdžiais, bet ir plačiu filosofinės minties kontekstu.

 

 

Bernardas Gailius - Kraujo kvapas
 • Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinė premija 2022

  Bernardas Gailius
  Kraujo kvapas
  Aukso žuvys
  2022

 • Dizainerė Miglė Vasiliauskaitė
  Viršelio iliustracijos autorė Margarita Podagelytė

1949-ųjų ruduo, okupuotoji Lietuva. Jausdamas, kad karas pralaimėtas ir žūtis neišvengiama, Ventos tėvūnijos partizanų vadas Andrius Karnauskas-Drakonas ieško išeities savo kovotojams. Jis dar nežino, kad blogiausios nuojautos jau pildosi: Ventos tėvūniją savo taikiniu pasirinko MGB specialioji grupė, o operaciją vykdo negailestingas žudikas agentas Maskva. Žemaitijos miškuose prasideda mirtina dvikova, kurioje priešams nebus pasigailėjimo, o išdavystė tykos kiekviename žingsnyje. Tačiau Andrius Karnauskas žino viena: į karą jis išėjo ne tam, kad pralaimėtų. Atšiauriame pogrindyje subręsta planas, pasukantis įvykius netikėta kryptimi.

https://www.auksozuvys.lt/products/kraujo-kvapas

Kiti įvertinimai:

Kūrybiškiausių knygų dvyliktukas
Kinematografiškiausios knygos