Knygų katalogas

Bleizgio vyšnios literatūrinė premija

Premija skiriama už lietuvių autorių knygas, be kurių gyventi nebūtų taip saldu ir gera. Premijos laureatais galės tapti vienas, du ar net trys autoriai kasmet už maždaug dviejų, trejų metų laikotarpiu iki konkrečios premijos teikimo išleistas knygas.

Gytis Norvilas - Akla valtis
 • Bleizgio vyšnios literatūrinė premija 2023

  Gytis Norvilas
  Akla valtis
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2021

 • Dizainas Deimantės Rybakovienės
  Gyčio Norvilo paišai

KNYGA PERFORMANSAS

Pirmasis 100 knygos egzempliorių numeruoti ir pasirašyti autoriaus, užsisakydami knygą internetu komentare parašykite, kokio numerio norėtumėte. 
„Akla valtis“ – tai savotiška išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija, aidas, tvano refleksija. Knygą netgi būtų galima pavadinti poema. Ji vienalytė, numanomas siužetas, dramaturgija.
Skyriuje „išvarymas. triumai“ – poeto kūrybinei raiškai būdingi piešiniai, kuriuos autorius traktuoja kaip eilėraščius-paišus. Ir turi tokią teisę. Tam tikra prasme tai – knyga performansas.
Gytis Norvilas – poetas, vertėjas, eseistas. G. Norvilo pirmoji eilėraščių knyga „Akmen-skeltės“ (2002) apdovanota Jaunojo jotvingio premija; po rinkinio „Skėrių pusryčiai“ (2006) išleista trečia knyga „Išlydžių zonos“ (2012) apdovanota LLTI premija už kūrybiškiausią metų knygą, nominuota Metų knygos rinkimuose; ketvirtoji poeto knyga „Grimzdimas“ (2017) antrą kartą autoriui pelnė kūrybiškiausios metų knygos apdovanojimą, Jotvingio premiją, nominuota Metų knygos rinkimuose. Taip pat G. Norvilas yra išleidęs knygą vaikams „Vėžlys Dūmas“.

https://www.rsleidykla.lt/Knyga/knygos-su-autografais/Akla-valtis/

 

Ramunė Brundzaitė - Tuščių butelių draugija
 • Bleizgio vyšnios literatūrinė premija 2023

  Ramunė Brundzaitė
  Tuščių butelių draugija
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2022

 • Dailininkė Dovilė Bagdonaitė

Poetė Ramunė Brundzaitė už debiutinę poezijos knygą „Drugy, mano drauge“ apdovanota Jaunojo Jotvingio ir Vilniaus miesto mero premijomis. Autorės kūryba išversta į keliolika kalbų, ji kviečiama dalyvauti tarptautiniuose poezijos festivaliuose užsienyje.
„Tuščių butelių draugija“ – antrasis R. Brundzaitės eilėraščių rinkinys. Jis skiriasi nuo pirmojo kiek pakitusia estetine savivoka, išgryninta stilistika, naujais registrais ir temomis. Čia mažiau romantizavimo, susitelkimo į save, išryškėja ir socialinės temos: komercializuoti darbo santykiai, visuomenės požiūris į moterį, psichikos sveikata, priklausomybė nuo alkoholio, trauminės vaikystės patirtys.

https://www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/poezija-pjeses/Tusciu-buteliu-draugija/

Kiti įvertinimai:

Kūrybiškiausių knygų dvyliktukas Kūrybiškiausia metų knyga 2022
Metų knygos rinkimai: poezijos knygos 2022 | Nominacija
Žemaitės literatūrinė premija 2023
Tropo premija 2022