Knygų katalogas

Jurgos Ivanauskaitės premija

Teikiama kasmet, ne vyresniam nei 45 metų autoriui (būdama 45-erių mirė pati Jurga Ivanauskaitė), per pastaruosius dvejus metus išleidusiam knygą, kurios turinys atitinka formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“.

Greta Ambrazaitė - Adela
 • Jurgos Ivanauskaitės premija 2024

  Greta Ambrazaitė
  Adela
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2022

 • Dailininkė Sigutė Chlebinskaitė

Greta Ambrazaitė (gim. 1993) – jaunosios kartos poetė, muzikantė, redaktorė, Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatė. Debiutinis jos eilėraščių rinkinys „Trapūs daiktai“ (2018) buvo įvertintas Jaunojo jotvingio premija, tapo 2018-ųjų „Metų knyga“ poezijos kategorijoje. G. Ambrazaitė yra išvertusi Lotynų Amerikos rašytojų (J. L. Borgeso, J. Cortázaro, A. Pizarnik ir kt.) poezijos, sudariusi jaunųjų Sakartvelo poetų antologiją „Aidintys“ (2021), o jos autoriniai eilėraščiai versti į keliolika užsienio kalbų.

„Adela“ – antroji autorės poezijos knyga. „Adela Różewicz buvo mano proprosenelė. Nesu jos sutikusi, bet vardas, kaip laivas fantomas, liko klaidžioti po širdies vandenis. Iš vienos atminties į kitą bangos nešioja mūsų įrašus, laiškus buteliuose, ir supa kažkoks gilus mėlis, apgaulingai primenantis dugną. Gal todėl dauguma šios knygos eilėraščių – su vaizdu į jūrą.“ – Greta Ambrazaitė.

https://www.rsleidykla.lt/Knyga/Adela/

Kiti įvertinimai:

Knygos meno konkursas: grožinė literatūra ir eseistika | Diplomas 2022
15 min knygos rinkimai: 
Geriausia lietuvių autorių poezijos knyga 2022
Kūrybiškiausių knygų dvyliktukas 2022
Metų knygos rinkimai: poezijos knygos | Nominacija

Akvilina Cicėnaitė - Anglų kalbos žodynas
 • Jurgos Ivanauskaitės premija 2023

  Akvilina Cicėnaitė
  Anglų kalbos žodynas
  Alma littera
  2022

Šis romanas – tai bandymas išversti neišverčiamus žodžius, susikurti savo žodyną, grįžti namo iš žemyno uždarytomis sienomis. Tai meditatyvus, poetiškas, asmeniškas, o drauge drąsus, aštrus ir tiesus pasakojimas apie tai, ką reiškia būti žmogumi – moterimi, partnere, drauge – šiuolaikiniame pasaulyje, kur vienu metu egzistuoja vidinės ir išorinės sienos, bet mes gebame gyventi taip, lyg jų nebūtų.
Akvilina Cicėnaitė-Charles – rašytoja, vertėja, literatūros premijomis apdovanota šešių knygų paaugliams ir dviejų romanų suaugusiesiems autorė, religijų studijų mokslų daktarė. Gyvena ir kuria Australijoje, Sidnėjuje. Tai aštuntoji autorės knyga ir antrasis romanas suaugusiesiems.

 

Kiti įvertinimai:

Tomas Vaiseta - Ch.
 • Jurgos Ivanauskaitės premija 2022

  Tomas Vaiseta
  Ch.
  Baltos lankos
  2021

 • Viršelio dailininkas Zigmantas Butautis

Žodingas, daugiasluoksnis, intelektualus idėjų romanas „Ch.“ (siūloma tarti „cha“) provokuoja skaitytojus pačius nuspręsti, ką jie skaito. Ironiškai, kartais groteskiškai ir absurdiškai kviečiama kartu mąstyti apie mirties kultūrą ir jos prasmę, pareigos reikšmę, meno paskirtį ir Vakarų kultūros vertybinius pamatus, vadinamąją „mažojo žmogaus“ idėją, amžiną, nesiliaujančią dieviškųjų ir demoniškųjų pradų kovą.

www.baltoslankos.lt/ch

Kiti įvertinimai:

Kinematografiškiausios knygos
Kūrybiškiausių knygų dvyliktukas
Europos Sąjungos literatūros premija | Nominacija

Lina Simutytė - Miesto šventė
 • Jurgos Ivanauskaitės premija 2021

  Lina Simutytė
  Miesto šventė
  Kauko laiptai
  2020

 • Viršelio dailininkė Živilė Žvėrūna

Tai pirmasis jaunosios kartos prozininkės Linos Simutytės apsakymų rinkinys. Autorės pasakojimo stilius traukia gilyn ir prikausto dėmesį nenutrūkstančia minties įtampa. Knygoje nevengiama matyti tikrovės ir asmenų tarpusavio  santykių tokių, kokie jie yra, pamažu išlukštenant paviršinius kasdienybės sluoksnius, parodant sudėtingą žmogaus psichologiją. Seksualinės patirtys, būsenų refleksijos, gyvenimo prasmės pajautos dera su popkultūros ženklais, o nenorminė leksika — su vaizdingais palyginimais.

www.patogupirkti.lt/knyga/miesto-svente.html

Kiti įvertinimai:

Metų knygos rinkimai: prozos knygos | Nominacija
Kinematografiškiausios knygos 2020