Renginiai

Susitikimas su rašytoja Une Kaunaite ir knygos „2084" pristatymas

362226421_980503436734136_7531162760870247908_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, rugpjūčio 16, 2023 00:00
Vieta
Pamario g. 3
Nida, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir Vasaros knygynas

Rugpjūčio 16 d., trečiadienį, 19.30 val. Vasaros knygyne Nidoje viešės rašytoja, švietimo ekspertė Unė Kaunaitė, pristatysianti savo naujausią knygą „2084“.
Unė Kaunaitė – jaunosios kartos rašytoja, trijų knygų autorė. Ketvirtoji knyga – romanas „2084“ – žengia į pasaulyje itin populiarų, o Lietuvoje dar tik įsitvirtinantį distopijos žanrą. Kaip ir kiti rašytojos kūriniai, „2084“ nesiūlo atsakymų, veikiau kviečia jų ieškoti kartu.
2084-ieji. Realybė – jau virtualybėje. Konsultantu psichologu dirbančio Kajaus kasdienybė – paskutinis nuotolinis pokalbis su ketinančiaisiais nusižudyti. Laisvalaikį jis irgi leidžia virtualybėje – naujajame pasaulyje mezgami santykiai, diskutuojama, žaidžiama ir keliaujama. Šioje Visatoje žmonės nebeteisia vieni kitų dėl išvaizdos, amžiaus, lyties ar tautybės, nes virtualybėje šios sąvokos nebeturi prasmės. Nebent tiek, kad vieni gyvena virtualiosiose Paraštėse, o kiti – prabangiuose Visatos rajonuose.
Knygoje kuriamas ateities pasaulis atrodo ir labai tolimas, ir kartu baugiai artimas. Čia nuolat balansuojama tarp to, kas tikra, ir to, kas sukurta, – ties abiejų pasaulių skirtimi. Jei visa, kas mus supa, galima pritaikyti prie individo, pakeisti, kad atitiktų jo ar jos poreikius, ar dar gali egzistuoti kokie nors faktai ir tikrovė?
Išgyvendamas pasibaigusių santykių skausmą, Kajus klausia: kiek tikri yra kiti žmonės ir santykiai su jais? Kiek žmonių savybių, emocijų mes tik įsivaizduojame – ir kiek tai dar apskritai svarbu? Jo rutiną sutrikdo Lėja, nenorinti gyventi pasaulyje be tiesos. Tuomet ir Kajus susimąsto apie pasaulį, kuriame technologijos palengvina kasdienybę, bet... ar jos mūsų neriboja, neatima galimybės klysti, neima spręsti už mus? Šie klausimai tampa dar svarbesni, kai Kajus sulaukia kvietimo dirbti „Burbule“ – didžiausioje virtualybę generuojančioje įmonėje.
„Kurdama pasaulį po šešiasdešimties metų, bandžiau sukurti būsimą realybę. Didelė dalis to pasaulio yra šiandienos tęsinys. Ir žvilgsnio į šiandieną iš ateities perspektyvos knygoje ne tiek mažai – tik veikėjams tai jau tapę istorija. Tiesiog pakeičiau žiūros tašką. Bet man vis dar rūpi šiandieninė realybė ir įvairios socialinės problemos, tik iš ateities perspektyvos“, – sako U. Kaunaitė.