Knygų katalogas

Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė

Premija skiriama už lietuvių kalba per praėjusius metus publikuotą literatūrinės prozos kūrinį istorinės atminties tema.

Agnė Žagrakalytė Triukšmaujantys katalikai: lengvas būdas parašyti istorinį romaną
 • Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija 2023

  Agnė Žagrakalytė
  Triukšmaujantys katalikai: lengvas būdas parašyti istorinį romaną
  Tyto alba
  2022

Agnė Žagrakalytė – Belgijoje gyvenanti lietuvių poetė ir prozininkė, keturių poezijos knygų ir dviejų romanų autorė. Jos kūryba įvertinta premijomis, verčiama į užsienio kalbas.
Briuselyje, Lakene, beveik karaliaus kieme, stūkso dailus, aukštas kiniškas bokštas. Turistai neįleidžiami, nes iš ten matyti karaliaus kiemo baseinas. Netoliese, senosiose kapinėse, pravardžiuojamose belgų Per Lašezu, yra antkapis mylimai žmonai. Antkapyje iškaltas laiškas dviem kalbomis: prancūziškai ir kiniškai. Laišką pasirašo kinas benediktinų vienuolis. Kas čia vyksta?
Misionierius Andriejus Rudamina (iš Lietuvos) kinams pasakoja apie Dangaus karalystę pagal Belgijoje spausdintus paveikslus „Apie širdį“. Andriejaus vardas čia ir vienuolynų, ir bažnyčių pavadinimuose – it raudonas visa jungiantis siūlas. Dar šioje knygoje rasite vyno. Patį pirmąjį lietuvišką kulinarijos vadovėlį parašė kunigas. „Midus ir vaisvyniai“ vadinasi ta knyga. Kas čia vyksta?
Čia žvanga kiniški ir japoniški bei turkiški kardai, rūksta naujoviškas parakas, užsikerta rusiški šautuvai ir neįtikėtiną greitį pasiekia belgiški elektra varomi automobiliai.

https://www.tytoalba.lt/triuksmaujantys-katalikai

Kiti įvertinimai:

Kūrybiškiausių knygų dvyliktukas 2022

 

Aneta Anra - Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus
 • Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija 2022

  Aneta Anra
  Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus
  Išleido leidykla „Odilė“
  2021

Ši jaunosios kartos rašytojos Anetos Anros knyga pagrįsta Holokaustą patyrusių žmonių, žydų gelbėtojų pasakojimais. Čia pateikiami jaudinantys autorės pokalbiai su Kauno gete ir Štuthofo koncentracijos stovykloje kalėjusia Judit (Dita) Zupavičiene-Sperlingiene, Vilniaus žydų gelbėtojų Strużanowskių šeima, pasakojama apie Kauno geto fotografo Cvi Kadušino (George Kaddish), Vilniaus žydų gelbėtojos Aleksandros Drzeweckos likimus. Dėmesys sutelkiamas į mergaitės ir jaunos moters karo metų išgyvenimus.

 Aneta Anra yra išleidusi knygas „Niki: dvigubas portretas“, „Paleistuvės, arba Meilė pagal Niurnbergo mergelę“, „Katinas Temzėje“. Pagal jos pjeses „Bestija žydrom akim“ ir „Katinas Temzėje“ pastatyti spektakliai Valstybiniame jaunimo teatre.

https://odile.lt/products/aneta-anra-jehudit-pasaulis-galetu-buti-toks-grazus

Ina Pukelytė - Panelės iš Laisvės alėjos
 • Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija 2021

  Ina Pukelytė
  Panelės iš Laisvės alėjos
  Tyto alba
  2020

 • Viršelio dailininkė Ilona Kukenytė

Šis romanas — tai duoklė mano senelių kartai, kuri, patyrusi du pasaulinius karus, dėl dvasinių traumų ir politinių persekiojimų taip ir negalėjo deramai perduoti savo tragiškų istorijų vaikaičiams. Galbūt šis pasakojimas apie dvi jaunas moteris padės geriau suprasti tiek laikinosios Lietuvos sostinės, tiek ir pirmosios Lietuvos nepriklausomybės kartos istoriją.
— Ina Pukelytė

www.tytoalba.lt/paneles-is-laisves-alejos