Knygų katalogas

Vlado Šlaito premija

Teikiama kasmet už reikšmingus poezijos, prozos, dramos, publicistikos ir kitokio žanro kūrinius, išreiškiančius meilę gimtajam kraštui.

Elena Karnauskaitė - Atvirukai iš kurorto
 • Vlado Šlaito premija 2023

  Elena Karnauskaitė
  Atvirukai iš kurorto
  Kauko laiptai
  2022

Poetės Elenos Karnauskaitės eilėraščių rinkinyje „Atvirukai iš kurorto“ apmąstomos vidinės ir išorinės žmogaus kelionės. Kaip nurodo rinkinio pavadinimas, E. Karnauskaitės tekstai gali būti skaitomi lyg spalvingi atvirukai: eilėraščiai skatina apsvarstyti žmogiškosios egzistencijos klausimus per, atrodytų neįpareigojančius vaizdus, anapus kurių slypi ir stebinčiosios subjektės gyvenimo istorija.

https://www.pegasas.lt/atvirukai-is-kurorto-2190738/

Aušra Kaziliūnaitė - Jūros nėra
 • Vlado Šlaito premija 2022

  Aušra Kaziliūnaitė
  Jūros nėra
  Kitos knygos
  2021

 • Redaktorius Donaldas Kajokas
  Dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė

Penktasis Aušros Kaziliūnaitės eilėraščių rinkinys „Jūros nėra“ tęsia knygos kaip performatyvaus ir konceptualaus įvykio liniją. Taupus kalbėjimas ir minimalistinė raiška, atverianti netikėtą žiūrą į kasdienius veiksmus ir įprastus daiktus, knygoje derinama su šnekamąją kalbą primenančiais ilgesniais dokumentiškais tekstais. Daug dėmesio skiriama vaizduotės, įsivaizduojamybės, tikrumo temoms.

https://www.kitosknygos.lt/knygos/Juros-nera

 

Liudvikas Jakimavičius - Paliktos paletės
 • Vlado Šlaito premija 2021

  Liudvikas Jakimavičius
  Paliktos paletės
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2021

 • Viršelio dailininkė Elena Selena

Mano poezija ir gyvenimas yra susisiekiantys indai. Turbūt tekstas nėra svarbiausias dalykas. Žodžiai įnoringi, neklauso, kai nori apsakyti, kaip mes čia būname. Kur kas svarbesnės yra tylos zonos, kurios veriasi ir plevena tarp žodžių,  pauzių, nutylėjimų, nebaigtų sakinių, nuspėjamų ir nenuspėjamų siužetų, kurie vienas kitą papildo, vienas kitą sukelia, glaudžiasi ir kuria nuotaiką bei poteksčių pasakojimą. Esu laimingas, galėdamas tomis gyvenimo ir poetinėmis patirtimis su jumis pasidalyti.
— Liudvikas Jakimavičius

www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/poezija-pjeses/Paliktos-paletes/

Kiti įvertinimai:

Maironio premija 2022