Knygų katalogas

Vilniaus klubo premija

Konkurso tikslas — kasmet įvertinti per praėjusius dvejus kalendorinius metus išleistas knygas apie Vilniaus miestą, kurios skatina pažinti Lietuvos sostinę, populiarina Vilniaus miesto istoriją, tradicijas, savitumą.

Darius Pocevičius - Istoriniai Vilniaus reliktai. 1944–1990. II dalis
 • Vilniaus klubo premija 2022

  Darius Pocevičius
  Istoriniai Vilniaus reliktai. 1944–1990. II dalis
  Kitos knygos
  2022

 • Redaktorė Asta Bučienė
  Dizainerė Lina Sasnauskaitė
  Maketuotoja Eglė Jurkūnaitė

Už miesto tyrinėjimus pelnęs Šv. Kristoforo statulėlę, Vilniaus mero premiją ir kitų apdovanojimų, Darius Pocevičius rašo toliau. Antroje „Istorinių Vilniaus reliktų 1944–1990“ dalyje prisimenamas laikotarpis nuo 1965 iki 1990 m.: autorius pateikia tuomečių knygynų, leidyklų, vaistinių, juvelyrinių ir valiutinių parduotuvių apžvalgą, atkreipia dėmesį į reliktus, kuriuos mieste paliko dailininkai, kompozitoriai, rašytojai, šachmatininkai, „Spartos“ fabriko darbininkai, pirmieji kompiuterių specialistai.
Vis dėlto ši knyga skiriasi nuo anksčiau autoriaus parašytų, nes svarbiausi čia – nebe miesto artefaktai, bet 7-ajame ar 8-ajame deš. subrendę, dabar garbaus amžiaus vilniečiai, prabylantys tarsi gyvieji praėjusios epochos „reliktai“. Daug dėmesio skirta meno kūrėjams, ypač dailininkams. Jie Vilniaus viešąsias erdves papuošė šimtais kūrinių. Taigi ši knyga – savotiškas  pamirštai jų kūrybai ir kasdienybei.

https://www.kitosknygos.lt/knygos/Istoriniai-Vilniaus-reliktai.-1944-1990.-ll-dalis

Lina Laura Švedaitė - Vilniaus sekretai
 • Vilniaus klubo premija 2022 | Paskirta skatinamoji premija

  Lina Laura Švedaitė
  Vilniaus sekretai
  Slinktys
  2022

   

   

 • Fotografas Denis Vėjas
  Dizainerė Jurga Juodytė

Vilniaus sekretai: vizijos, atsiminimai, sapnai“ – tai žvilgsnis į šiandienę sostinę ir jos gyventojus. Knygoje ieškoma atsakymų į klausimus: kokios sostinės vizijos? Kokia šio miesto kolektyvinė atmintis? Kas slepiasi jo pasąmonėje? Daug dėmesio skiriama miesto miegamiesiems rajonams.
„Vilniaus sekretus“ sudaro pokalbiai apie Vilnių, vilniečių atsiminimai ir liudijimai, poetiniai tekstai, fotografijos ir sostinės paviršių atspaudai.Knyga gausiai iliustruota pastarųjų metų Vilniaus nuotraukomis. 

https://www.slinktys.lt/vilniaus-sekretai.htmlb

Marija Drėmaitė - Rasa Antanavičiūtė - Neįgyvendintas Vilnius
 • Vilniaus klubo premija 2021

  Marija Drėmaitė
  Rasa Antanavičiūtė
  Neįgyvendintas Vilnius
  Lapas
  2021

 • Viršelio dailininkė Laura Grigaliūnaitė

Pasivaikščioti po Vilnių, taip ir likusį planuose, eskizuose, vizijose. Į šį vaizduotės pratimą kviečia leistis daugiau nei šimtas pristatomų urbanistinių, architektūrinių, memorialinių bei inžinerinių projektų, kurie užgimė XX amžiuje, bet  netapo realybe. Nuo Jono Basanavičiaus namų Lukiškių aikštėje iki komunistų tvirtovės, nuo Vilniaus marių iki svogūno formos nacionalinės galerijos: tik popieriuje likę projektai šiandien pasakoja apie savo autorių ambicijas, politines ir  socialines laiko peripetijas bei pokyčiams visad jautrų miesto audinį.

www.leidyklalapas.lt/products/neigyvendintas-vilnius