Knygos vaikams 2022

Ilona Ežerinytė, Marija Rubavičiūtė - Tetulė Liu
 • Metų knygos rinkimai: knygos vaikams | Metų knyga

  Ilona Ežerinytė, Marija Rubavičiūtė
  Tetulė Liu
  Žalias kalnas
  2022

Pasakinė novelė 7-12 metų vaikams

Nebejauna moterytė Liucija vieną rytą pabunda, pažvelgia į veidrodį ir mato save  sumažėjusią. Ji ir toliau traukiasi, namai, daiktai atrodo vis didesni, todėl tenka kreiptis į gydytoją. Pasirodo, fiziškai ji visiškai sveika, o jos mažėjimas yra dvasinio pobūdžio – Liucija tiesiog nesiekia tapti dideliu žmogumi, išgarsėti. Jei imtų keisti gyvenimo būdą, stengtųsi patekti į televiziją, susipažinti su įžymiais žmonėmis, galbūt pasveiktų, tačiau tai ne jos būdui. Liucija nutaria priimti save tokią, kokia yra, ir gyventi taip, lyg nieko nebūtų nutikę. „Tetulė Liu“ – nuostabi žinomos rašytojos Ilonos Ežerinytės istorija apie tai, kas mus daro mažesnius, o kas augina. Dailininkės Marijos Rubavičiūtės iliustracijos-koliažai tetulės pasaulį pripildė daiktų daiktelių ir jaukios šilumos.

https://www.zaliaskalnas.lt/knygos/tetule-liu/

Evelina Daciūtė, Aušra Kiudulaitė - Pasakojimas apie katiną ir tulpę
 • Metų knygos rinkimai: knygos vaikams | Nominacija

  Evelina Daciūtė, Aušra Kiudulaitė
  Pasakojimas apie katiną ir tulpę
  Alma littera
  2022

 • Aušros Kiudulaitės iliustracijos

Vaikams nuo 4 metų
Katinas Rumtumtugeris vieną pavasarį susipažįsta su tulpe. Iki šiol jis nė karto nekreipė dėmesio į gėles, o štai su ja pamažu užsimezga ypatinga draugystė. Draugystė, kuri skatina augti, praplečia širdį ir nuspalvina gyvenimą ryškiausiomis spalvomis. Niurzga katinas, pagaliau tampa laimingas ir patenkintas gyvenimu. Bet negailestingai ateina laikas, kada tulpė nuvys... Ką tada darys Rumtumtugeris?
„Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ – jautri alegorinė istorija apie iš gyvenimiško nykulio prabudinančią draugystę, gyvenimą ir mirtį, gamtos ciklo ratą, atsidavimą kitam. Istorijoje daug šmaikštumo, žaismės ir filosofinių atspalvių. Ši istorija įstrigs į širdį ir mažam, ir dideliam. – Eglė Baliutavičiūtė, vaikų literatūros ir skaitymo skatinimo specialistė.
„Stilingas ir ryškus dailininkės darbas iškart įtrauks į pasakojimą, leis pajusti visą gyvenimo grožį, draugystės, meilės ir mirties prasmę ir nepaliks abejingų dailės formų šėlsmui. Ilgam atmintyje išliks stilingo katino portretas, pražydusios tulpės raudonis, supančios aplinkos formų ir faktūrų įvairovė, neatsižiūrimi spalvų deriniai. Tai tikras desertas akims.“ Dailėtyrininkė dr. Jolita Liškevičienė
„Jei aš būčiau poetas, tai pasakyčiau tau taip... pasakyčiau, kad tu užmigsi tik ilgiau nei vienai ilgai ilgai nakčiai. Tave priglaus žemė, paslėps medžių lapai, paskui ir sniegas. Sapnuosi gražiausius žemėje gėliškus sapnus. Jei norėsi, ir aš į juos įžengsiu. O tada ateis pavasaris ir pažadins tave. Mes vėl susitiksim – aš tavęs lauksiu.“
„Pasakojimas apie katiną ir tulpę“:

• tarptautiniu mastu pripažintų lietuvių autorių dueto nauja knyga;

• gyvenimiškos išminties kupina knyga;

• moko, kad draugystė ne tik žaidimai ir laikas kartu, draugystė praturtina ir augina;

• skatina įsižiūrėti į savo aplinką, pamatyti jos grožį ir džiaugtis nedideliais dalykais;

• meniškai vertina, ugdo literatūros ir vaizduojamojo meno suvokimą;

https://almalittera.lt/products/pasakojimas-apie-katina-ir-tulpe

Kiti įvertinimai:

Premija už geriausią paveikslėlių knygą vaikams | Nominacija

Domicėlės Tarabildienės premija | Nominacija

 

Kęstutis Kasparavičius - Žvaigždžių paukštis
 • Metų knygos rinkimai: knygos vaikams | Nominacija

  Kęstutis Kasparavičius
  Žvaigždžių paukštis
  Nieko rimto
  2022

Kęstutis Kasparavičius – dailininkas, knygų vaikams iliustruotojas ir rašytojas. Tai žymiausias lietuvių vaikų knygų kūrėjas, jo knygos leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse. Dailininko braižą visada lengva atpažinti. Pagrindinė jo iliustracijų technika – pieštukas ir akvarelė. K. Kasparavičiaus kūrybą itin vertina literatūros kritikai, jo knygas mėgsta įvairaus amžiaus skaitytojai.
Jei mėgstate naktimis slampinėti tyliomis gatvėmis, kvėpuoti vėsiu oru ir stebėti žvaigždėtą dangų, gali būti, kad sykį imsite ir pamatysite kokį stebuklą. Net jei esate visiškai pilkas katinėlis.
Kas gi tai? Tssss. Kai kurių stebuklų nebūtina suprasti – užtenka jais džiaugtis.Tai netikėtas pasakojimas apie keistą, tačiau labai gražų stebuklą, nutikusį visai paprastame mieste. Vieną ankstų rytą į jį atklydo žėrintis Žvaigždžių paukštis. Jo pasirodymas ilgam pakeitė miesto gyvenimą. Visai šeimai skirta istorija daugelį sužavės originalumu ir pasiūlys patikėti, kad stebuklai kartais visai čia pat.

https://www.niekorimto.lt/7-10/zvaigzdiu-paukstis_7598

Kiti įvertinimai:

Kinematografiškiausios knygos 2022

Indrė Šalčiūtė, Viktorija Ežiukas - Lelijos nuodija miestą
 • Metų knygos rinkimai: knygos vaikams | Nominacija

  Indrė Šalčiūtė, Viktorija Ežiukas
  Lelijos nuodija miestą
  Alma littera
  2022

Vaikams nuo 8 metų

Klausykit, šiandien buvom ne kartą išjuokti, bet jausčiausi daug prasčiau, man būtų gėda, jei sėdėtume rankas sudėję.
Atslinkus vasaros karščiams mieste ima siausti paslaptinga liga, o baltosios vandens lelijos keisti spalvą, bet Mikui labiau rūpi kompiuteriniai žaidimai, na, ir dar vakariniai pasivaikščiojimai su mama. Tačiau vieną naktį atsitinka keistas dalykas. Staiga Miką ima krėstis šaltis, sudreba kambarys, o lange atsiveria tunelis... Mikas žengia į jį. Keistoje erdvėje jis sutinka tris bendraamžius berniukus. 
Taip prasideda nepamirštamas nuotykis, pareikalausiantis drąsos, atkaklumo ir... kūrybingumo, kurio Mikas jau buvo išsižadėjęs. 
„Lelijos nuodija miestą“ – debiutinė Indrės Šalčiūtės knyga. Istorija apie pilietiškai nusiteikusius vaikus buvo įkvėpta tikrų pasaulio įvykių bei iškalbingo ir prasmingo gatvės meno. Šios knygos autorė ne tik sukūrė įtraukiančią istoriją vaikams, ji siekia paskatinti juos nelikti abejingus neteisybei ir įkvėpti drąsiai su ja kovoti.

https://almalittera.lt/collections/vaiku-literaturos-konkursu-nugaletoju-knygos/products/lelijos-nuodija-miesta

Kiti įvertinimai:

Prano Mašioto premija | Nominacija

Aldonos Liobytės premija | Nominacija

Kotryna Zylė, Inga Dagilė - Geriausia diena
 • Metų knygos rinkimai: knygos vaikams | Nominacija

  Kotryna Zylė, Inga Dagilė
  Geriausia diena
  Aukso žuvys
  2022

 • Dailininkė Inga Dagilė

Elzė gyvena aštuntame aukšte, augina pomidorą ir kolekcionuoja degtukų dėžutes. Titas – jos kaimynas iš ketvirto aukšto, pasiryžęs kartu su vėžliu Albinu pakilti į kosmosą. Abiejų vaikų kasdienybė kupina nuotykių ir idėjų, bet netikėtai išaušta BLOGOKA diena. Kaip ją pataisyti? Kokio plano imsis draugai? Ar gali būti, kad svarbiausi atradimai slepiasi ten, kur jų visai nesitikime?

Kotryna Zylė – vaikų ir jaunimo knygų autorė, įvairių literatūrinių iniciatyvų sumanytoja, už savo kūrybą pelniusi ne vieną apdovanojimą. Rašytoja yra dviejų vaikų mama, pliušinės avytės ir ekskavatoriaus-transformerio močiutė. Labai mėgsta troleibusus ir traukinius, jais mielai rieda į susitikimus su skaitytojais. Kotryna sako, kad jos GERIAUSIA DIENA ta, kai dar nieko nėra parašiusi, bet jau turi šviežutėlį sumanymą naujai knygai ir atrodo, kad ji bus geriausia pasaulyje!

Inga Dagilė labiausiai žinoma kaip apdovanojimais įvertinta knygų vaikams dailininkė ir dizainerė. Mažiau žinoma kaip dviejų kūrybingų vaikų mama. Visai nežinoma kaip sportininkė, treniruotėse mosuojanti kardu. Retai geria kavą, bet dažnai į namus parneša naują kavos puodelį. Kolekcionuoja vaikų piešinius ir įdomių formų akmenukus. Ingai GERIAUSIA DIENA yra ta, kuri prabėga pastebėta.

https://www.auksozuvys.lt/products/geriausia-diena

Kiti įvertinimai:

Premija už geriausią paveikslėlių knygą vaikams | Nominacija