Knygų katalogas

Maironio premija

Skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Poetas, kuriam skiriama premija, tampa tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu.

Liudvikas Jakimavičius - Paliktos paletės
 • Maironio premija 2022

  Liudvikas Jakimavičius
  Paliktos paletės
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2021

 • Viršelio dailininkė Elena Selena

Mano poezija ir gyvenimas yra susisiekiantys indai. Turbūt tekstas nėra svarbiausias dalykas. Žodžiai įnoringi, neklauso, kai nori apsakyti, kaip mes čia būname. Kur kas svarbesnės yra tylos zonos, kurios veriasi ir plevena tarp žodžių,  pauzių, nutylėjimų, nebaigtų sakinių, nuspėjamų ir nenuspėjamų siužetų, kurie vienas kitą papildo, vienas kitą sukelia, glaudžiasi ir kuria nuotaiką bei poteksčių pasakojimą. Esu laimingas, galėdamas tomis gyvenimo ir poetinėmis patirtimis su jumis pasidalyti.
— Liudvikas Jakimavičius

www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/poezija-pjeses/Paliktos-paletes/

Kiti įvertinimai:

Vlado Šlaito premija

Dovilė Zelčiūtė - Šokiai Vilniaus gatvėje
 • Maironio premija 2021

  Dovilė Zelčiūtė
  Šokiai Vilniaus gatvėje
  Kauko laiptai
  2020

 • Viršelio dailininkė Inga Paliokaitė-Zamulskienė
  Algimanto Aleksandravičiaus nuotrauka

Šiame rinkinyje eilėraščių subjektė pasirodo esanti tvirto tikėjimo, gebanti be gražbyliavimo susitelkti į skausmingą, nepagražintą realybę, — artimojo ligą, mirimą ir mirtį, tačiau šios temos išgyvenamos be patoso ir egzaltacijos. Autorė atlieka savo pačios vaidmenį, nesidangstydama jokiomis kaukėmis, ir tai įtikina: poetinė kalba laisva, o kasdienybės ir buitinės detalės sklandžiai  derinamos su krikščioniškomis frazėmis ir ženklais. „Šokiai Vilniaus gatvėje“ pasižymi tokia išpažinties pateikimo forma, kuri nė nekvepia sentimentalumu, o susitelkimas į skausmo fenomeną atveria naujas poetinės raiškos galimybes.

www.vaga.lt/sokiai-vilniaus-gatveje

Kiti įvertinimai:

Metų knygos rinkimai: poezijos knygos | Nominacija