Leidyklų istorijos

Leidyklų istorijos

Lietuvoje veikia apie 80 aktyvių, knygas leidžiančių leidyklų. Lietuvos leidėjų asociacija vienija 52 nariai. 2021 metais vykusi akcija „Lietuva skaito“ mokinius kvietė į leidėjų pamokas, kuriose vaikai klausė įvairiausių klausimų – ką leidėjai veikia, ar jie spausdina knygas, kokios knygos yra jų mėgstamiausios, ką jie patys skaito, kokia knyga buvo pirmoji jų išleista knyga.

Kai išleidžiama knyga, vyksta susitikimai su knygos kūrėjais – rašytojais arba rašytojais ir dailininkais. Retai pagalvojame apie žmones, be kurių knyga būtų visai kitokia: juk už kiekvienos knygos viršelio rasime redaktorių, maketuotoją, korektorių, verstinių knygų atveju – vertėją, knygos leidybos vadovą. O visus juos jungia leidykla. Tad ką veikia leidėjai? Kokios jų mėgstamiausios knygos, kaip jie pradėjo savo leidyklų kelią, kokie žmonės dirba leidyklose, kaip jie renkasi norimas išleisti knygas?

Čia mes kalbinsime Lietuvos leidėjų asociacijos nares leidyklas, tarp kurių ir seniausios Lietuvos leidyklos, ir susikūrusios visai ką tik. Pakviesime į 52 pasimatymus su šauniais žmonėmis, leidžiančiais puikiausias knygas.