Prano Mašioto premija už geriausią grožinę knygą vaikams bei paaugliams 2021

Dainius Gintalas - Ajerų kisielius, arba varnos, varvekliai, varanai ir varlės
 • Prano Mašioto premija 2021

  Dainius Gintalas
  Ajerų kisielius, arba varnos, varvekliai, varanai ir varlės
  Žalias kalnas
  2021

 • Viršelio dailininkė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Ši knyga — tai intriguojanti staigmena poezijos gerbėjams! Joje nerasite tradicinių rimuotų ketureilių, kurie paprastai rašomi vaikams. Čia žodžiai žaismingai liejasi tai džiazo, tai repo ritmu. Poeto sukurtame pasaulyje gyvena keisti  personažai: išmintingos stebėtojos varnos, tylieji kompozitoriai varvekliai, požeminių diskotekų mėgėjai varanai ir varlės — šokinėjimo į aukštį, į tolį ir į balą čempionės. Juos visus vienija ne tik pirmasis skiemuo var, bet ir siekis suprasti  vieniems kitus, susikalbėti ir susidraugauti. Visi esame be galo skirtingi, tačiau draugystė būtina, kad pasaulis netaptų vienu dideliu nesusipratimu. Šiai įvairiaspalvei bendruomenei susivienyti padeda ne tik bendras var, bet ir ajerų  kisielius.

www.tikraknyga.lt/knygos/ajeru-kisielius-arba-varnos-varvekliai-varanai-ir-varles/

Ramutė Skučaitė - Liepos mėnesį po liepa
 • Prano Mašioto premija | Nominacija

  Ramutė Skučaitė
  Liepos mėnesį po liepa
  Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  2021

 • Dailininkė Jūratė Račinskaitė
  Viršelio dailininkė Jūratė Račinskaitė

Naujoji Ramutės Skučaitės knyga „Liepos mėnesį po liepa“ — tai eilėraščiai vaikams, prabylantys smagia ir rimuota kalba apie gyvūnus ir juos supantį pasaulį, apie besikeičiančius metų laikus ir su tuo susijusius džiaugsmus ir  rūpesčius. Čia mažieji skaitytojai sutiks lapę, kurmį, ežį, pelę, gyvatėlę ir kitus eilėraščių veikėjus. Ramios intonacijos ir neįkyri išmintis, gebėjimas pamatyti grožį ir parodyti jį kitam žmogui, gyvosios ir negyvosios gamtos, buities daiktų  prakalbinimas — visa tai buvo ir lieka stiprioji Skučaitės poetikos dalis. Lydimi neįkyrios didaktikos, žaismingo eiliavimo, visiško atvirumo ir paprastumo, eilėraščiai pakviečia vaikus į atvirą dialogą tiek apie gyvenimą čia ir dabar, tiek apie  „visur ir visados“.

www.knyguklubas.lt/liepos-menesi-po-liepa

Kiti įvertinimai:

Domicėlės Tarabildienės premija | Nominacija

Neringa Vaitkutė - Klampynių kronikos III: Pamiršti dievai
 • Prano Mašioto premija | Nominacija

  Neringa Vaitkutė
  Klampynių kronikos III: Pamiršti dievai
  Nieko rimto
  2021

 • Viršelio dailininkė Neringa Vaitkutė

Mažosios Klampynės — pilnas paslapčių ir stebuklų miestelis, o Agata, Aringas ir Smiltė — neabejotinai dažniausiai į visokius šiurpius, keistus ir labai įdomius nuotykius įsiveliantys jo gyventojai. Šiemet dvi seserys ir brolis patirs dar  daugiau stebuklingų įvykių. Jų laukia ir Nemiegalių vienkiemio paslaptys, ir nepageidaujama viešnia, ir kipšų išdaigos, ir net pirmoji Agatos meilė. O ar girdėjote legendą apie stebuklingą devyniaragį elnią, kuris pasirodo tik kartą  metuose, kad ant savo šakotų ragų parneštų saulę ir vėl galėtų ateiti pavasaris? Jei užsuksite į Mažąsias Klampynes, galbūt ir jį pavyks susitikti.

www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/klampyniu-kronikos-3-pamirsti-dievai_7158

Kiti įvertinimai:

Metų knygos rinkimai: knygos paaugliams | Nominacija