Prozos knygos 2022

Akvilina Cicėnaitė - Anglų kalbos žodynas
 • Metų knygos rinkimai: prozos knygos | Metų knyga

  Akvilina Cicėnaitė
  Anglų kalbos žodynas
  Alma littera
  2022

Šis romanas – tai bandymas išversti neišverčiamus žodžius, susikurti savo žodyną, grįžti namo iš žemyno uždarytomis sienomis. Tai meditatyvus, poetiškas, asmeniškas, o drauge drąsus, aštrus ir tiesus pasakojimas apie tai, ką reiškia būti žmogumi – moterimi, partnere, drauge – šiuolaikiniame pasaulyje, kur vienu metu egzistuoja vidinės ir išorinės sienos, bet mes gebame gyventi taip, lyg jų nebūtų.
Akvilina Cicėnaitė-Charles – rašytoja, vertėja, literatūros premijomis apdovanota šešių knygų paaugliams ir dviejų romanų suaugusiesiems autorė, religijų studijų mokslų daktarė. Gyvena ir kuria Australijoje, Sidnėjuje. Tai aštuntoji autorės knyga ir antrasis romanas suaugusiesiems.

 

Kiti įvertinimai:

Eglė Frank - Mirę irgi šoka
 • Metų knygos rinkimai: prozos knygos | Nominacija

  Eglė Frank
  Mirę irgi šoka
  Kitos knygos
  2022

 • Redaktorės Audrė Kubiliūtė ir Aira Niauronytė
  Viršelio dizainerė Lina Sasnauskaitė
  Maketavo Eglė Jurkūnaitė
  Autorę fotografavo Laima Stasiulionytė

Knyga apie moterį su daugybe veidų: tvarkinga žmona ir motina, kitos moters meilužė, beprotė už sienos, keistuolė, vaikštanti į svetimų žmonių laidotuves...
Civilizacija ją prijaukina, bet lanko keisti sapnai ir vizijos. Atsidavusi erosui ir per neįprastus poelgius ji priartėja prie pavojingos ribos. Mirtis visada šalia. Gyvenimas – kita mirties pusė.

https://www.kitosknygos.lt/knygos/Mire-irgi-soka

Kiti įvertinimai:

Kinematografiškiausios knygos 2022

 

Jurga Vilė - Nukritę iš Mėnulio: Sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius
 • Metų knygos rinkimai: prozos knygos | Nominacija

  Jurga Vilė
  Nukritę iš Mėnulio: Sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius
  Aukso žuvys
  2022

   

 • Dailininkė Ula Rugevičiūtė Rugytė

Kinematografinė pjesė. Koks svaigus beprotiškas pasaulis, kur viskas įmanoma! Gimti su šviečiančia galva, lengvai virsti paukščiu, septynmyliais batais žengti per amžius, vandenyje įskaityti praeitį, išgirsti juoką iš ankstesnio gyvenimo. Ieškoti savęs ir rasti kitą... Visa tai ir daug daugiau nutinka didiesiems svajokliams Felicijai ir Oskarui. Ir visai nesvarbu, kad JIS – Oskaras Milašius: realus ir žinomas personažas, lietuvių kilmės prancūzų poetas, diplomatas, mistikas, vertėjas, o JI – Felicija Krylatova: dar niekam negirdėta mergina iš Kauno. Jie atskirti šimtmečio, bet absoliuti Meilė ištrina bet kokias laiko ir erdvės ribas. Užsimerkime ir šokime kartu su jais iš Mėnulio! Nesibaiminkime, mus švelniai pasigaus Visata.
Jurga Vilė, baigė prancūzų filologiją, Paryžiuje studijavo vaizduojamuosius menus, filmų archyvavimą ir restauravimą. Dirbo kino ir teatro festivalių koordinatore, vertė filmus, rašė kultūriniams leidiniams. Kurį laiką gyveno Ispanijoje, kur ir aprašė savo šeimos istoriją, vėliau tapusia jos pirmąja knyga „Sibiro haiku“ (2017). Dabar Jurga jau 5 knygų autorė.
Ula Rugevičiūtė Rugytė – iliustratorė. Gimė ir augo Kaune. Šiuo metu baigia iliustravimo bakalauro studijas Strasbūre. Ula mėgsta kurti poetines grafines istorijas.

https://www.auksozuvys.lt/products/nukrite-is-menulio

Kiti įvertinimai:

Knygos apdovanojimai: Metų iliustracija 2023 | Premija