Meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai

Permainų šventė
 • Knygos meno konkursas: meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai | Premija 2021

  Permainų šventė
  Sudarytojai Tomas Pabedinskas
  ir Ugnė Paberžytė
  MO muziejus
  2021

 • Dailininkas Gytis Skudžinskas

Švenčių vaizdavimas ir šventiškumo pojūtis Lietuvos fotografijoje vyravo ne vieną dešimtmetį. Laikui bėgant kito ir fotografų požiūris į šventes, ir pačios švenčių fotografijos reikšmė visuomenės gyvenime. Fotografija įamžino skirtingų  santvarkų ideologines šventes ir pasipriešinimą sovietinei valdžiai, romantizavo tradicines kaimo šventes ir iš arti parodė beatodairiškus miesto pasilinksminimus bei privačius vakarėlius. Be to, fotografijos vaidmuo šventiškoje gyvenimo  scenoje neapsiribojo vien stebėjimu. Ji padėjo įtvirtinti vyraujančią tvarką ar prisidėjo tą tvarką griaunant, reprezentavo dominuojančius socialinius vaidmenis ir leido peržengti jų ribas, provokuodama karnavališkus švenčiančiųjų  pasirodymus ir juos įamžindama. Visos kartu šios švenčių fotografijos kuria daugiaprasmį ir kūrybiniu požiūriu įvairialypį šventės vaizdinį, atspindintį ir fotografijos, ir visuomenės pokyčius Lietuvoje.

shop.mo.lt/products/parodos-permainu-svente-knyga?_pos=1&_sid=430de1dc5&_ss=r

Dalia Mikonytė - Bust
 • Knygos meno konkursas: meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai | Diplomas

  Dalia Mikonytė
  Bust
  Lietuvos fotomenininkų sąjunga
  2021

 • Dailininkas Gytis Skudžinskas

Leidinys pristato Dalios Mikonytės parodą „Bust“ ir ją lydinčius tekstus. „Bust“ kūriniuose kalbama apie vėžį, subtiliai atveriant asmenines kūno ir išgyvenimo patirtis. Autorei svarbus laikinas ir neišvengiamas kūnų materialumas, jų  sekretai, žydėjimai bei mutacijos.

www.photography.lt/lt/leidiniai_81/lfs/dalia-mikonyte.-bust

Dovilė Dagienė - Čia tada, ten dabar / Here Then, There Now
 • Knygos meno konkursas: meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai | Diplomas

  Dovilė Dagienė
  Čia tada, ten dabar / Here Then, There Now
  Lietuvos fotomenininkų sąjungos
  fotografijos fondas
  2021

 • Dailininkas Gytis Skudžinskas

„Čia tada, ten dabar. Laikas“ menininkė Dovilė Dagienė laiko suvokimą, bandymą jį užčiuopti, nusakyti traktuoja kur kas abstrakčiau. Fotografė renkasi požiūrio tašką, labiau sietiną ne su asmeninėmis patirtimis ir prisiminimais, o su  fizika, astronomija, filosofija.

www.doda.lt/store/abook