Naujienos

Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė Istorijų namai ir Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) tęsia 2021 m. pradėtą literatūrinių pokalbių ciklą „Knyga ir kava“. Ketvirtadienio vakarais nuo liepos 4 d. kviesime pasikalbėti apie šiuolaikinę literatūrą ir naujausias knygas. Šiemet pasimatysime net aštuonis ketvirtadienius.

Šiandien, balandžio 23 d., minima Pasaulinė knygos diena, o lygiai po dviejų savaičių švęsime kitą, Lietuvai ir knygos žmonėms ne mažiau svarbią  – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Gegužę, tikėkimės, jau lepinsimės šiluma, tad skaityti galima bus parkuose, skveruose, kiemuose, todėl jau šiandien pradedame laukti ir skelbiame gegužę skaitymo mėnesiu. Prie visuotinės skaitymo iniciatyvos kviečiame jungtis visus!

Šiais metais Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) penkioliktą kartą rengė konkursą „Metų verstinė knyga“. Sudaryti keturi geriausių 2023 m. išleistų verstinių knygų sąrašai šiuolaikinės grožinės literatūros, literatūros klasikos, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros kategorijose. Naujienų portalo LRT.lt skaitytojai buvo kviečiami balsuoti ir išrinkti Metų verstinę knygą trijose kategorijose – grožinės, negrožinės ir vaikų bei jaunimo literatūros. Metų verstinė knyga skelbiama kovo 16 – Knygnešio dieną.