Renginiai

Aldonos Tüür knygos „Kiltų nuoma“ pristatymas

291974022_10159144730342956_8760581283912550557_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, liepos 14, 2022 17:30 - 19:00
Vieta
Audioteka (II a.), Herkaus Manto g. 25
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
Liepos 14 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Audiotekoje kviečiame į Aldonos Tüür knygos „Kiltų nuoma“ pristatymą.
Autorę kalbins žurnalistė Daiva Betingytė.
Ieva užsibūti Dandi neketino, bet štai jau kone metus dirba kiltų nuomoje šiame nedideliame Škotijos mieste. Matuodama vyrus ir pritaikydama jiems tradicinį kostiumą ji svajoja apie kitokį gvenimą. Ieva vis dar nelaiko savęs emigrante, bet būsena, kad gyvena „tarp“ – skirtingų šalių, kultūrų, miestų, kalbų – stiprėja. Panašiai jaučiasi ir kiltų nuomos savininkė Anabelė, prieš pusantrų metų palaidojusi vyrą. Įsitikinusi, kad meilei jos kasdienybėje neliko vietos, moteris pati save nustebina pajusdama aistrą gerokai jaunesniam svetimšaliui. Trečioji pasakojimo veikėja Ana – jauna tatuiruočių salono administratorė. Ji turi vaikiną, darbą, bet ieško savo kelio, kurio pradžia merginai tampa šeimos drama.
Kaip pasikeis trijų moterų gyvenimai, joms susitikus? Kiek tam turės įtakos kiti pasakojimo veikėjai – spalvingi kiltų nuomos klientai, jų gyvenimo vyrai ar pretenduojantys tokiais tapti?
Aldona Tüür tekstus vaikams ir suaugusiesiems rašo nuo 1998-ųjų. Šiandien ji dėsto kūrybinį rašymą, veda kūrybinio rašymo seminarus plačiajai visuomenei, rašo publicistiką kūrybinio rašymo, kultūros temomis.
„Kiltų nuoma“ – debiutinis A. Tüür romanas. Jį autorė pradėjo dar besimokydama rašymo praktikos ir studijų magistrantūroje Dandi universitete (Škotija).