Renginiai

Diskusija „Ukrainos kultūros ženklai Lietuvoje: kultūrinės diplomatijos šiandiena ir galimybės“

Ukraina-diskusija_794x530_naujiena
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, liepos 13, 2022 17:30 - 19:00
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Brutali Rusijos agresija prieš Ukrainą atkreipė viso pasaulio dėmesį į šią Vidurio Rytų Europos šalį. Greta karo baisumų matome ir nepaprastai drąsius, ryžtingus, kūrybingus ir intelektualius Ukrainos žmones. Kartu atėjo suvokimas, kaip menkai pažįstame Ukrainą, ne visada suvokiame joje vykstančius procesus.

Kultūra yra puiki terpė suartėti skirtingoms visuomenėms, o kultūrinė diplomatija sudaro galimybių skirtingoms tautoms ir žmonėms keistis idėjomis, informacija, meno vertybėmis ir kitais kultūros dalykais, kartu puoselėti tarpusavio supratimą, tiesti kelius bendradarbiavimui.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kviečia į diskusiją apie Ukrainos kultūros ženklus Lietuvoje ir kultūrinės diplomatijos dabartį bei galimybes ją plėsti.

Diskusijoje dalyvaus Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, rašytojas Herkus Kunčius, poetas ir vertėjas Vladas Braziūnas.

Diskusiją moderuos Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro vadovė dr. Ilona Strumickienė. Renginys skirtas akademinei, kultūrinei bendruomenei, tautinėms mažumoms, visai pilietiškai Lietuvos visuomenei.

Ši diskusija viena iš daugelio iniciatyvų Nacionalinėje bibliotekoje, liudijančių Lietuvos visuomenės domėjimąsi Ukraina bei nuoširdų jos palaikymą kovoje už laisvę ir teritorinį vientisumą.

Iki liepos 15 d. Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje vyksta Ukrainos mėnuo: lnb.lt/parodos/8725

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Trumpai apie renginį

Data
liepos 13 d.
Laikas
17:30 val.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“ ›