Renginiai

Valdo Rakučio knygos „Prieš panyrant į sutemas“ pristatymas

305622234_10160522498263854_4106438521040968188_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, rugsėjo 21, 2022 17:00
Vieta
Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Žygimantų g. 1
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Leidykla „Alma littera“
Rugsėjo 21 d., 17 val. Vrublevskių bibliotekoje, Vilniuje, kviečiame apsilankyti knygos „Prieš panyrant į sutemas“ pristatyme, kuriame dalyvaus knygos autorius Valdas Rakutis ir sudarytoja Žilvinė Petrauskaitė. Pokalbį moderuos istorikė dr. Ramunė Stukienė.
? Autorius kviečia į intriguojantį istorinį žygį po XVIII amžiaus Lietuvą – naujai pažvelgti į lenkų ir mūsų istorikų sukurtus mitus bei pakalbėti apie šio amžiaus aukštumas ir žemumas be išankstinių nuostatų. Žvelgti į jas ne iš šalies ir vien ieškant kaltų, o kaip į savo praeitį ir patirtį.
? Knygoje „Prieš panyrant į sutemas: Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų“ istorikas paprastai, lyg šnekučiuotumėtės vakarodami savo namuose, pasakoja apie XVIII amžiaus Lietuvos ir Lenkijos valstybę – Abiejų Tautų Respubliką – bei jos visuomenę. Ne tik dalijasi įžvalgomis apie to meto įvykius bei jų pasekmes, bet ir veda paraleles su šiandiena. „Turime suprasti, kad, neišstudijavę, neperpratę XVIII amžiaus, esame pasmerkti kartoti tas pačias klaidas. Mes vis dar norime gyventi ramiai ir tykiai kaip tada, valdovo Augusto III laikais. Vis dar tikimės, jog kas nors kitas turi mus ginti, o ne mes patys, ir apskritai – esą jeigu mes nepulsime, tai ir mūsų nepuls. Čia vis iš XVIII amžiaus ateinančios kvailystės. Juk ir andai tikėjome, kad Austrija turi mums padėti. Bet, va, ir nepadėjo, kiti jai geriau pasiūlė. Dabar vėlgi labai daug tikimės iš draugų, esame įstoję į kolektyvinę gynybinę sąjungą, ir tai teisinga. Tačiau jeigu patys nesirūpinsime savo gynyba, kaip sąjungininkai supras, kad interesas abipusis?" – svarsto V. Rakutis.
Nepraleiskite progos sužinoti, kaip gimė knygos idėja, kam skirtas šis leidinys ir ar istorija galėjo sužaisti kitokią šachmatų partiją? Taip pat renginyje galėsite įsigyti knygą „Prieš panyrant į sutemas: Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų“ su autoriaus autografu.
Iki susitikimo!