Renginiai

REGISTRACIJA BAIGTA. Vilnius 700 | Ekskursija. Tolima ir artima Naujoji Vilnia

323041677_894972741535566_6303369486034923152_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Šeštadienis, sausio 14, 2023 12:00
Organizuoja
Naujosios Vilnios biblioteka ir Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Švenčiant 700 metų Vilniaus jubiliejų Vilniaus centrinė biblioteka dovanoja savo bibliotekų skaitytojams pažintines ekskursijas su „Gatvės gyvos“ komanda Naujininkų, Naujosios Vilnios, Karoliniškių ir Žirmūnų mikrorajonuose. Kviečiame atrasti, o gal iš naujo pamatyti savo miestą!
Sausio 14 d. 12.00 val. Tolima ir artima Naujoji Vilnia (REGISTRACIJA BAIGTA)
Yra vieta, kurioje gyvenimas teka tarsi ne Vilniaus, o savitu ritmu. Ji atskirta tiek geografiškai, tiek psichologiškai, o 1903 m. netgi gavo atskiro miesto teises – tai Naujoji Vilnia, arba buvęs Novovileiskas. Šiame rytiniame „priemiestyje“ smalsuolius nustebins eilė objektų, kurių kitur vargiai berasite: buvęs pasaulinio garso dalgių fabrikas, medinė cerkvė, į sovietinę pramoninę zoną įsispraudusi „pilaitė“, originali, tačiau tuo pat metu identiškų seserų turinti psichiatrinė ligoninė. Visa tai išsidėstę palei tris svarbias magistrales: Vilnios upę, Polocko kelią ir geležinkelį.
Ekskursijos nemokamos, tačiau būtina registracija. Vietų skaičius ribotas. Užsiregistravusiems, artėjant ekskursijos datai atsiųsime priminimus ir susitikimo vietą.
Ekskursijos vyks pėsčiomis, trukmė – apie 2 val.
„Gatvės gyvos“ tai – patyrusių gidų komanda kviečianti vilniečius ir miesto svečius į ekskursijas netradiciniais maršrutais, suteikiančiais galimybę pažinti miesto rajonus ir kitas erdves už įprasto turistinio tako ribų. Nuo savo veiklos pradžios tūkstančius miestiečių supažindinome su tokiomis vietomis kaip Naujininkai, Markučiai, Lazdynai, Verkiai, Žvėrynas.