Renginiai

Leonido Donskio knygos „Man skauda“ pristatymas

315854431_576690101128430_5957552531111732287_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, gruodžio 07, 2022 18:00
Vieta
Pylimo g. 17
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
MO muziejus ir Leidykla „Tyto alba“
Gruodžio 7 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į L. Donskio vėlyvųjų tekstų rinktinės „Man skauda“ pristatymą MO muziejuje. Renginyje dalyvaus L. Donskio bičiuliai: knygos sudarytoja žurnalistė, visuomenininkė Birutė Garbaravičienė, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, scenaristas Haroldas Mackevičius, visuomenininkas Donatas Puslys. O taip pat visi, kam L. Donskio mintys buvo svarbios. Pokalbį moderuos 15min knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas.
Ne kartą teko girdėti mintį – o ką apie vieną ar kitą karštai aptariamą problemą pasakytų L. Donskis. Praėjo šešeri metai nuo staigios filosofo mirties, tačiau ir šiandien tebetrūksta jo išmintingo, ramaus ir sutaikančio žvilgsnio. Būtent todėl jo bičiulė B. Garbaravičienė sumanė paskutiniuosius L. Donskio tekstus sudėti į rinktinę „Man skauda“. Prieš šešerius metus portale 15min ir žurnale IQ publikuoti tekstai parašyti su tokia intelektualine jėga ir įžvalgumu, kad ir šiandien kelia nuostabą, nes atrodo, kad kalba apie mus ir dabartį.
Knyga „Man skauda“ atspindi tai, kas buvo svarbiausia L. Donskiui: kalbėti visiems – pačių įvairiausių sluoksnių, pažiūrų žmonėms, o taip pat pastebėti ryšius ir susieti tai, kas iš pirmo žvilgsnio nesusiję. Plataus akiračio filosofui rūpėjo ir užsienio politika, ir švietimas, ir populiarioji kultūra, ir futbolas, ir dar daug temų. Knyga pasirodo svarbiais metais – šiemet L. Donskiui būtų sukakę šešiasdešimt.
Renginys organizuojamas kartu su Vilniaus politikos analizės institutu ir yra dalis projekto „Literatūrinė kavinė“, remiamo Vokietijos ambasados Lietuvoje.