Renginiai

LIUTAURAS DEGĖSYS | „VISKAS BUVO NE TAIP“ KNYGOS PRISTATYMAS

310998801_10159280260522956_2566778068541276043_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Penktadienis, spalio 14, 2022 17:00
Vieta
Herkaus Manto g. 25
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
Kviečiame į Liutauro Degėsio naujausios knygos „Viskas buvo ne taip“ pristatymą, kuris įvyks spalio 14 d. 17 val. Konferencijų salėje.
„Viskas buvo ne taip“ yra penktasis autoriaus esė rinkinys, jį išleido Rašytojų sąjungos leidykla.
Šioje knygoje – gausybė paradoksalių, ironiškų filosofinių įžvalgų apie įvairias visuomenės gyvenimo realybes: politiką, religiją, mokslą, meną, švietimą. Tekstai nuolat primena, koks svarbus yra kalbėjimas, rašymas, skaitymas – artėjant prie išorinės ir vidinės tikrovės supratimo. Ironiška, kad švietimas, socializacijos procesai, tikslieji mokslai – bando įteigti mums, jog išorinė tikrovė, vadinamasis „po saule“ esantis pasaulis – yra svarbesnis, nei paties savęs pažinimas ir supratimas. Bet: neturime pojūčių – kitų žmonių pojūčiams pajusti, niekada nepajausime kitų žmonių jausmų. Ir todėl, nesigilindami į save, nebandydami suprasti savęs, niekaip nesugebėsime priartėti prie kitų žmonių. Nesuvoksime jų argumentų, jų logikos. Nepajėgsime jų už-jausti, suprasti, bendrauti ir bendradarbiauti. Viskas yra ne taip, nes viską – pasistengęs – galėtum suprasti kitaip. Ne veltui taip daug žmonių kartoja šitą frazę: „Nesuprantu, kaip tu gali nesuprasti“.
Liutauras Degėsys – poetas, rašytojas, publicistas, monografijų, mokslinių straipsnių ir vadovėlių autorius. Rašytojas du kartus įvertintas Kultūros ministerijos premija už publicistiką (2010, 2017) ir Vyriausybės kultūros ir meno premija už poeziją ir filosofinių esė knygas (2013).
DALYVAUJA: AUTORIUS LIUTAURAS DEGĖSYS IR PUBLICISTAS LINAS POŠKA.
POKALBĮ MODERUOJA: SONDRA SIMANA.
Susitikime!