Renginiai

Cesiulė kalbina RASĄ AŠKINYTĘ

309968015_510588391074705_8588472481551394236_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, spalio 13, 2022 18:00
Vieta
Rotušės a. 13
Kaunas, Lietuva
Organizuoja
Maironio lietuvių literatūros muziejus ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Kviečiame į susitikimą su rašytoja RASA AŠKINYTE Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Apie knygas ir rašymo procesus, apie meilės istorijas ir laimingas pabaigas, apie geštalto psichoterapiją ir praktiką, apie savo senelių namą, kuriame gyvena, ir kur ieškoti tos moters – su ???? ??̌?????? kalbėsis literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė ????̇ ???????̇.
 
 Rašytoja, dėstytoja, psichoterapeutė Rasa Aškinytė, sako, širdy ir galvoj atskirianti savo darbus, visgi, savo paskirtį supranta kaip buvimą „laidininku“ – imti informaciją, ją perdėlioti, sustruktūrinti, ir perduoti kitiems žmonėms. Šiais metais autorė išleido jau šeštą grožinės literatūros knygą „Penkios istorijos apie meilę su laiminga pabaiga“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2022), jos ankstesni romanai – „Glesum“ (Vaga, 2016), „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ (Vaga, 2013), „Lengviausias“ (Vaga, 2011) – išversti į užsienio kalbas, romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ pripažintas geriausia 2014 metų knyga suaugusiems, o 2017 metais J.Paukštelio literatūrine premija apdovanotas romanas „Glesum“. Tačiau Rasos Aškinytės bibliografijos sąraše be grožinės literatūros yra ir knygų vaikams, ir vadovėlių, ir mokslinių veikalų.
 
 Nuo paauglystės gyvenusi Vilniuje, studijavusi istorijos bakalauro ir filosofijos magistro studijose bei etikos didaktikos doktorantūroje, dabar vasaromis Rasa Aškinytė gyvena kaime, nuotoliniu veda psichoterapijos sesijas, dėsto universitete, rašo knygas, dažo seno namo kambarius, prižiūri sodą ir Facebook paskyroje aktyviai transliuoja kasdienio gyvenimo tekstus su prierašu „Cherchez la femme ir rasi kaime“.
______________________________________
Renginys mokamas, įėjimas su lankytojo bilietu. Kaina 2 eurai arba 6 eurai su galimybe per mėnesį grįžti ir aplankyti visas ekspozicijas. Bilietams taikomos nuolaidos.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.