Renginiai

"Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai" fotolbumo pristatymas Palangoje

299857145_588645489624305_8097971504437915917_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Šeštadienis, rugpjūčio 20, 2022 18:00
Vieta
Palangos vasaros skaitykla
Palanga, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai
Rugpjūčio 20 d. 18 val. Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga) vyks Mindaugo Kavaliausko fotografijų albumo „Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai" pristatymas.
Renginio metu knygos autorius, fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas pristatys savo kelionių į 103 šalies miestus nuo 2012 iki 2021 m. įspūdžius ir fotografijas, kurias sukūrė siekdamas užfiksuoti Lietuvos miestų riboženklius bei kitas miestų pristatymo skulptūrines kompozicijas, kurios paprastai pasitinka ratuotą keleivį kelkraščiuose. Ekrane bus rodomos autoriaus sukurtos fotografijos.
Pristatymo metu skambės specialiai šiam fotografijų ciklui sukurta muzikinė kompozicija akustinei gitarai, atliekama Simo Kavaliausko.
„Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai" yra fotografijų albumas apie Lietuvą, kurią matome, tačiau kurioje niekad nesustojame. Į knygą įveda Ričardo Šileikos tekstas, o užbaigia fotografijų autoriaus tekstas, kuriame persipina asmeniniai liudijimai apie Lietuvos kaip kelių raizginio su taškeliais - miestais - suvokimą, kelkraščio fotografijos tradiciją, fotografijų serijos sukūrimo iššūkius bei nuotykius, savęs atradimą kelionėje iki mėnulio ir atgal gimtosios šalies keliais.
Kaip teigia autorius: „Rikiuodamas pasisveikinimo vaizdus į knygą siekiau atskleisti tiek kraštovaizdžių, miesto vaizdų, kurie įrėmina pasisveikinimus, įvairovę, tiek ir atskirų miestų pasisveikinimų chronologiją, jei tokios liudininku pavyko būti. <...> Fotografijos šioje knygoje – skirtingi pirmieji, kartais antrieji įspūdžiai apie mano šalies miestų pasisveikinimus su ratuotu keliautoju.“