Renginiai

Susitikimas su rašytoju Bernardu Gailiumi ir jo knygos "Agentė" pristatymas

438680230_805526538289118_6904763235737847419_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, balandžio 25, 2024 17:30
Vieta
Antakalnio g. 49
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Antakalnio biblioteka
Balandžio 25 d. 17.30 val. kviečiame į susitikimą su rašytoju Bernardu Gailiumi Antakalnio bibliotekoje, Antakalnio g. 49. Susitikimo metu rašytojas ir trilerio „Kraujo kvapas“ autorius pristatys savo naują romaną „Agentė“.
1938-ieji, opozicinio judėjimo prieš Antano Smetonos vyriausybę įkarštis. Krikščionys demokratai, valstiečiai liaudininkai ir voldemarininkai pirmą kartą sutaria veikti kartu ir pagaliau priversti tautininkų prezidentą pasidalinti valdžia. Bet planus rezga ne tik jie…
Dar viena didžiojo politinio žaidimo dalyvė – komunistų partijos pogrindininkė Angelė Treigytė. Patyrusi partijos veiksmų žiaurumą, ji galiausiai nusprendžia pasitraukti ir pradėti naują gyvenimą Amerikoje. Netrukus Angelė susiduria su Valstybės saugumo departamento žvalgyba, atstovaujama Konstantino Astrausko. Šis susitikimas išjudina nenuspėjamų įvykių virtinę, kur pinasi aistra ir šaltas protas.
Ar Angelei pavyks pasiekti tikslą? O gal didysis žaidimas kur kas rimtesnis, nei iš pirmo žvilgsnio atrodė? Romanas nukelia į kontrastais žaižaruojantį tarpukario Kauną, kurio tamsiose alėjose ir prašmatniuose interjeruose, madingų kostiumų klostėse ir vylingų akių žvilgsniuose tyko didžiuliai troškimai ir mirtini pavojai, kur verda politinės aistros, savo kelius bando prasimušti ambicingi karjeristai, svajojantys idealistai, be abejo, verda ir meilės aistros.
Bernardas Gailius (gim. 1981 m.) – istorikas ir publicistas, knygų „Partizanai tada ir šiandien“, „Nusikaltimai prie Smetonos“, „Džeimsas Bondas. Mitas ir politika“ autorius. Pirmasis autoriaus romanas „Kraujo kvapas“ (2022) sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo, buvo įvertintas Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrine premija.