Renginiai

Marko Aurelijaus knygos „Sau pačiam“ aptarimas

355852553_7153277854698630_4164706782046194350_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, liepos 18, 2023 19:00
Vieta
Lukiškių Aikštė
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Judita Iš Betulijos ir Negrožinių knygų klubas Vilniuje
Ar teko girdėti apie stoicizmą? Susitikime padiskutuoti apie vieno iš žinomiausių stoikų knygą „Sau pačiam“.
Markas Aurelijus buvo Romos imperatorius, karvedys ir stoikų filosofas. Jis buvo paskutinis iš valdovų, vadinamų Penkiais geraisiais imperatoriais. Kiek kitokią reputaciją turėjo jo sūnus „Komodas“, kurį filme „Gladiatorius“ įkūnijo Joaquin Phoenix.
Knyga „Sau pačiam“ iš tikrųjų nebuvo skirta skaitytojams ir autorius niekada neplanavo jos publikuoti. Tai buvo užrašai sau. Nepaisant to, jos populiarumas neblėsta ir daugybė įžymių žmonių yra minėję, jog laiko tai svarbiu kūriniu.
Stoicizmas - antikinės filosofijos kryptis susiformavusi III-iame amžiuje pr. Kr. Stoicizmas žmogų laikė neatskiriama gamtos dalimi, etikos klausimus nagrinėjo bendresnių ontologijos ir kosmologijos klausimų kontekste. Žmogus, suvokiantis save kaip neatskiriamą kosmo dalį, yra doras, išmintingas ir laimingas.
Apie ką kalba ši knyga?
„Pažinti save. Nebijoti savęs klausti. Nebijoti pasakyti tiesos. Tai niekad niekam nebuvo lengva. Bet ar kada buvo lengva gyventi? „Mūsų gyvenimas – tai kova ir klaidžiojimas svetimame krašte“, - sako Markas Aurelijus.
Tam, kas nori pažinti save, kad nebijotų gyventi, jis gali būti geras mokytojas.“
Vertėja Eugenija Ulčinaitė
Aptarimo aplinka bus neformali, į susitikimą gali ateiti visi, kuriuos domina stoicizmas. Planuojame iš pradžių glaustai pristatyti pagrindines knygos mintis, kad į vėliau vyksiančią diskusiją galėtų prisijungi ir neskaičiusieji.
Laikas: liepos 18 d., antradienis, 19 val.
Vieta: Lukiškių aikštė. Susitikimas vyks lauke, tad atitinkamai apsirenkite bei pasiimkite pleduką pasitiesti ant žolės. Jei bus numatomas prastas oras, persikelsime į artimiausią kavinę.