SKELBIAMAS VILNIAUS KLUBO PREMIJOS KONKURSAS KNYGAI APIE VILNIŲ

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia aštuntąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2021-2022 metais. Vilniaus klubo premijos laureatą skelbsime 2023 metų vasario 15, o apdovanosime vasario 25 dieną 23-ojoje Vilniaus knygų mugėje. Premijos dydis – 1000 Eur. Leidyklai, nurodytu periodu skyrusiai daugiausiai dėmesio knygoms apie Vilnių, bus įteiktas padėkos raštas.  

Konkursui kviečiame pateikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, albumus, knygas vaikams, išleistas 2021-2022 metais Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių tematika – Vilniaus miestas ir miestiečiai. Konkursui teikiamos tik ankstesniais metais neteiktos knygos.

Premijos tikslai – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilniaus miestą ir jį populiarinti bei išrinkti ir apdovanoti Premijos laureatą. Šiuo konkursu siekiama kasmet įvertinti išleistas knygas apie Vilniaus miestą, kurios skatina pažinti Lietuvos sostinę, populiarina Vilniaus miesto istoriją, tradicijas, savitumą ir per knygą, kaip miesto vizitinę kortelę, ugdo vilniečių ir miesto svečių susidomėjimą bei pagarbą Lietuvos sostinei. Konkursui pateiktas knygas atrenka ir vertina Konkurso komitetas, kurį sudaro Lietuvos leidėjų asociacijos deleguoti literatūros profesionalai ir Vilniaus klubo atstovai.

Ankstesniais metais Vilniaus klubo premija buvo skirta: 2022 metais – knygos „Neįgyvendintas Vilnius“ autorėms Marijai Drėmaitei ir Rasai Antanavičiūtei, knygą 2021 m. išleido leidykla „Lapas“. 2021 metais – knygos „Gatvių susitikimai“ autorėms Monikai Vaicenavičienei ir Agnei Ulytei, knygą 2020 m. išleido leidykla „Aukso žuvys“; 2020 metais Rasai Antanavičiūtei už knygą „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“, išleido leidykla „Lapas“; 2019 metais Algei Andriulytei už knygą „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis Sum“ ir Dainiui Junevičiui už jo knygą „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“. Abi knygos išleistos Vilniaus dailės akademijos leidykloje. 2018 metais Vidui Poškui už knygą „Nedingęs Vilnius“, leidykla „Tyto alba“; 2017 metais autorių leidybiniam kolektyvui už knygą „Vilnius 1900–2016. Architektūros gidas“ bei jos vertimus į anglų ir vokiečių kalbas, leidykla „Lapas“; 2016 metais Gražinai Mareckaitei už knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“, R. Paknio leidykla. Už indėlį leidžiant knygas apie Vilnių įvertintos leidyklos „Aukso žuvys“, „Tyto alba“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, leidykla „Odilė“, Lietuvos nacionalinio muziejaus Leidybos skyrius.

Paraiškas dalyvauti konkurse priima Lietuvos leidėjų asociacija iki 2023 m. sausio 9 d.. Paraiškas prašome atsiųsti el. paštu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.), o teikiamos knygos 2 egzempliorius atsiųsti arba susitarus atnešti adresu Vokiečių g. 4, Vilnius. Paraiškoje (paraiškos forma laisva) nurodomi šie duomenys: paraiškos teikėjas, kontaktiniai duomenys, knygos autorius (autoriai, sudarytojai), leidėjas, išleidimo metai, literatūros žanras, trumpas knygos aprašymas.