Renginiai

Sigito Benečio novelių knygos „Apgaulė“ pristatymas

crop_600x315_sigito-benecio-noveliu-knygos-apgaule-pristatymas
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, kovo 02, 2023 17:30
Vieta
Taikos pr. 81A
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

kviečiame į Sigito Benečio novelių knygos „Apgaulė“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Leidėjas – leidykla „Eglė“.

Jaunystėje muziką studijavęs Sigitas Benetis, įpusėjęs penktąją dešimtį, prisėdo gyvenimo įspūdžius, potyrius, patirtį surašyti į 15 novelių.

„Gyvenau trūkume ir, kad niekas to nematytų, tarsi įgudęs magas mikliai iš tuščios kepurės traukdavau už ausų zuikį ar gyvą balandį. Tie triukai, kaip ir viskas, ką vaizdavau, buvo melas...“

Apgaulė? Jeigu sukeistume raides? Pagaulė. Kitaip tariant, pagauli, sumaniai parašyta. Itin savitas pasakotojas, tarsi važiuotum taksi ar atsitiktinai nugirstum pokalbį. Vyrauja netikėti susitikimai, trečiojo asmens perspektyva. Sigitas Benetis turi ką ir moka pasakoti. Daugelyje kūrinių atpažįstame ar bent galime jausti Klaipėdą. Dažnai praverčia ir skaitytojo vaizduotė. Neatsitiktinai viršelyje puikuojasi Sigito dukros Emilijos piešta katė su ausėta skrybėle. Skaitai, jau ko nors tikiesi, o pabaiga, kaip ir pradžia, – neįtikėtina. Belieka žagtelėti, neatspėjai ir vėl apgautas ar pagautas? Kinematografiškas novelių rinkinys, puikiausiai tiktų ir teatro scenai.

Jau šiek tiek gyvenimo mačiusiesiems – įdomiausia skaityti. Gal dėl to, kad novelėse aptiksime amžinas temas? Kartu, kaip rašo S. Benetis, gyvenimas parodė, kad nei jaunesnieji, nei vyresnieji šiais laikais neturi supratimo, kaip apskaičiuoti savo tikrąjį amžių, kaip pamatuoti gyvenimo plotį.

Knyga „Apgaulė“ pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2022“. Maloniai kviečiame dalyvauti ir balsuoti svetainėje: www.biblioteka.lt/balsavimas arba Klaipėdos bibliotekose.

Renginys nemokamas. Informavimo tikslais renginio metu bus fotografuojama ar/ir filmuojama.