Renginiai

Vilniaus literatūros bendruomenės susitikimas

Vv
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Ketvirtadienis, gegužės 12, 2022 15:00
Vieta
Vilniaus rotušė
Vilnius, Lietuva
2021 metų pabaigoje Vilniaus miestas įstojo į UNESCO Kūrybinių miestų tinklą ir buvo paskelbtas UNESCO literatūros miestu.
Šis statusas skiriamas miestui, kuris ne tik aktyviai veikia literatūros srityje, tačiau ir planuoja pokyčius, įsiklauso į literatūros bendruomenės poreikius ir veikia kartu su ja.
Todėl gegužės mėnesį visus Vilniaus literatūros lauko profesionalus – rašytojus, vertėjus, leidėjus, renginių organizatorius, pedagogus – kviečiame į susitikimą, kuriame ne tik bus pristatyti viešosios įstaigos „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ ilgalaikiai planai, bet kviesime savo idėjas ir pasiūlymus išsakyti visus norinčius.
Susitikimas vyks 2022 m. gegužės 12 d. 15 val. Vilniaus rotušėje, jo trukmė – 2 valandos.
Pirmasis pusvalandis bus skirtas planų pristatymui, likęs laikas – pasiūlymams ir diskusijoms.
Jeigu norite užsiregistruoti pasisakymui iš anksto, parašykite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 
 
Vilniaus miesto savivaldybė įsteigė viešąją įstaigą „Vilnius UNESCO literatūros miestas“, kurios vadovo pareigas laikinai eina Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, viena iš paraiškos iniciatorių. Patariamojoje taryboje yra: Žemartas Budrys – „Xwhy / Supratimo agentūra“ bendrasteigėjas ir partneris, Marius Burokas – poetas, apžvalgininkas, Edita Tamošiūnaitė – Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja, Milda Valančiauskienė – Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos kultūros programų vadovė, Kotryna Zylė – rašytoja, knygų dailininkė, skaitymo skatinimo projektų iniciatorė.