Renginiai

Knygos „Laiko jungtys“ pristatymas

Laiko_jungtys_1920x1005_event
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Ketvirtadienis, gegužės 05, 2022 17:00
Vieta
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka - Valstybingumo erdvė, II a., 237 kab.
Vilnius, Lietuva

Gegužės 5 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vyks prof. dr. Dalios Kuizinienės knygos „Laiko jungtys“ (Vilnius, 2021) pristatymas.

Naujausioje prof. dr. D. Kuizinienės knygoje, kurią sudaro dvi dalys, skelbiami skirtingų lietuvių (e)migrantų bangų interviu ir straipsniai apima daugiau nei trisdešimties metų laikotarpį. Pirmoje dalyje pateikiami 1992–2005 m. rengti interviu su išeivijos rašytojais, leidėjais ir žurnalistais, kai, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jie pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Tai pokalbiai su rašytojais Jurgiu Jankumi, Kazimieru Barėnu, Birute Pūkelevičiūte, Vytautu Volertu, literatūros kritikais Birute Ciplijauskaite, Rimvydu Šilbajoriu, Broniumi Vaškeliu, leidėju Gintautu Vėžiu. Antrą knygos dalį sudaro pokalbiai su šiuo metu svetur gyvenančiomis ir kuriančiomis lietuvių rašytojomis, mokslininkėmis ir menininkėmis: Birute Putrius, Violeta Kelertiene, Lina Ever, Jolita Herlyn, Almyra Weigel.

Knygos autorė sako, jog jos naujausia knyga savaip sujungia praeitį ir dabartį, išryškina paraleles ir skirtumus, kad „Laiko jungtyse“ pateikiami pokalbiai yra tam tikras praėjusio laiko ženklas, kuris „ryškina ne tik išeivijos, bet ir mūsų posovietinio gyvenimo bruožus“.

Renginyje dalyvaus knygos autorė prof. dr. D. Kuizinienė, žurnalistė Birutė Garbaravičienė. Renginį ves dr. Dalia Cidzikaitė. 

SVARBU! Renginys organizuojamas vadovaujantis tuo metu galiojančiomis pandemijos valdymo priemonėmis.