Renginiai

Knygų klubas | Andrio Kalnozolo romano „Mane vadina Kalendorium“ aptarimas

322676616_685178866580462_4916357481766323037_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, sausio 19, 2023 18:00
Vieta
Žirmūnų g. 6
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Sausio 19 d. 18.00 val. kviečiame į Knygų klubo susitikimą Vilniaus centrinėje bibliotekoje, Žirmūnų g. 6. Susitikime aptarsime Andrio Kalnozolo romaną „Mane vadina Kalendorium“.
Gaila, tačiau tenka atsisveikinti su mūsų Knygų klubo vedėja Dovile Kuzminskaite, kuri užkūrė šį klubą, subūrė fantastiškų skaitytojų ratą ir įkvėpė naujiems skaitymo atradimams. Labai dėkojame už visus susitikimus ir linkime sėkmės bei atsiradus daugiau laiko lauksime užsukant į svečius.
Geroji naujiena, kad iš Dovilės estafetę perima nuolatinis mūsų Knygų klubo dalyvis Žygintas Grekas. Labai džiaugiamės, kad Žygintas sutiko nuo šiol moderuoti susitikimus. Kaip pats Žygintas sako: „profesine prasme su skaitymu neturiu nieko bendro išskyrus tai, kad esu beviltiškai priklausomas nuo skaitymo“.
Su nekantrumu laukiame susitikimo ir kviečiame susipažinti su kūriniu, kuris Latvijoje pasirodė 2020 metų pabaigoje ir iškart tapo bestseleriu – labiausiai aptarinėjama knyga, tiražai buvo išparduodami vienas po kito, buvo perkelta į teatro sceną ir netrukus išvysime romano ekranizaciją.
Knygos „Mane vadina Kalendorium“ pasakotojas grumiasi su savo neurozėmis, su gyvenimo baime, stengiasi prisijaukinti aplinkinį pasaulį ir žmones, susitaikyti su nuolat patiriamu tikrovės keistumu. Kartu romanas liudija, koks nuostabus gali būti žmogaus protas, kokios didelės jo dvasinės galios, kokius kilnius santykius žmogus pajėgus susikurti. Atviras ir naivus Oskaras tampa svarbia figūra miestelio gyvenime: jis ima burti kitus visuomenės atstumtuosius, rūpintis jais ir bendrais miestelio reikalais. Jo keistas dienoraštis įgyja autentiškos gyvenimo filosofijos bruožų.
Laida „Perskaitymai“, kurioje vedėjai Audrius Ožalas ir Jūratė Čerškutė kalbina šios knygos vertėją į lietuvių kalbą Laimantą Jonušį – ne tik apie knygą, bet ir apie Latvijos literatūrą: https://www.15min.lt/.../2aca124e-f162-11ec-9e73...