Renginiai

„Lietuvių literatūros kanono dirbtuvės“ – diskusija apie literatūros kanono tyrimus

316315958_10158855286896863_2836046848469552059_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, gruodžio 06, 2022 17:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyrius
Ką tik pasirodžiusi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto tyrėjų kolektyvinė monografija „Lietuvių literatūros kanono dirbtuvės“ praskleidžia įvairialypį XIX a. pabaigos ir XX a. pirmosios pusės lietuvių literatūros kanono formavimo(si) procesą. Kaip ir kultūros dirbtuvės metaforą savo studijai pasirinkęs kultūros sociologas Vytautas Kavolis, naujosios knygos autoriai (Ramunė Bleizgienė, Nida Gaidauskienė, Aistė Kučinskienė, Dalia Pauliukevičiūtė, Viktorija Šeina, Manfredas Žvirgždas) siekė likti kuo arčiau empirinių duomenų. Jie įdėmiai įsižiūri į konkrečių lietuvių literatūros lauko institucijų (kaip antai kritika, leidyba ar mokyklinės programos) poveikį šio lauko hierarchinei struktūrai.
Per pastaruosius keletą metų pastebimai suintensyvėjo lietuvių literatūros kanono tyrimai. Apie jų būklę ir potencialą kviečiami diskutuoti visi, kam įdomi ši tyrimų sritis ir jos plėtotė. Diskusiją moderuos doc. dr. Aistė Kučinskienė, diskutuos prof. dr. Reda Pabarčienė, doc. dr. Rita Tūtlytė ir pristatomos knygos sudarytoja dr. Viktorija Šeina.
Diskusija vyks gruodžio 6 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje II aukšte.