Renginiai

Signatarų namuose Jono Basanavičiaus gimtadienis kitaip: ką šiandien apie mus pasako pasakos?

315864895_5889997277685276_2708330677742300501_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, lapkričio 23, 2022 18:00
Vieta
Pilies g. 26
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Signatarų namai ir Lietuvos nacionalinis muziejus
Jono Basanavičiaus gimtadienio proga, Signatarų namuose lapkričio 23 d. 18 val. Mildos Varnauskaitės – profesionalios istorijų pasakotojos pasirodymas „Mėlynbarzdis kaimynas“.
Mėlynbarzdis kasdien įsiveržia į kaimyno namus ir suvalgo visą ne jam paruoštą maistą. Baltas vilkas veda ir išsiveža jauniausią ir drąsiausią karaliaus dukterį. Raganos ištremta moteris miške pagimdo kačiuką, o žvejo sūnus kitame marių krante tampa svetimšaliu. Ar priimame kitoniškumą, ar norime jį sunaikinti? Kur yra riba tarp savo ir svetimo? Kaip keičiamės mes, kai į mūsų erdvę įsiveržia svetimas – Kitas?
Norėdama atsakyti į šiuos klausimus, profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė leidžiasi į kelionę po lietuviškų pasakų pasaulį, kartu pasiūlydama mums sekti jai iš paskos. Besigilindama į užrašytų pasakų variantus, gyvai perteikdama istorijos pulsą ir kūrybiškai juos interpretuodama, menininkė kuria šiuolaikišką pasakojimą, išryškindama jame aktualią žinutę. Pasirodymas „Mėlynbarzdis kaimynas“ – tai lietuviškų pasakų, kurias surinko Jonas Basanavičius, šiuolaikinė interpretacija.
M. Varnauskaitės pasakojimų pasiklausyti kviečiami visi suaugusieji, mokantys profesionaliai klausytis.
? Renginys nemokamas!