Renginiai

MANTO MARTIŠIAUS KNYGOS „ATSARGIAI – PROPAGANDA“ PRISTATYMAS

311716887_5940756302603882_6137252235861858351_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, spalio 25, 2022 17:00 - 18:00
Vieta
Trakų g. 10
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Spalio 25 dieną 17 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje (Trakų g. 10) pristatoma Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro docento, daktaro Manto Martišiaus knyga „Atsargiai – propaganda“. Renginį moderuoja žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.
<<<>>>
Monografijoje sisteminiu ir tarpdisciplininiu požiūriu nagrinėjama propaganda. Siekiama nustatyti ir aptarti propagandos sklaidos procesą ir pagrindinius jo veikėjus. Analizės objektas – svarbiausi propagandą skleidžiant dalyvaujantys veikėjai, jų vaidmuo ir įtaka medijoms ir visuomenei. Plačiame kontekste pažvelgiama į propagandą ir masinės komunikacijos vaidmenį. Siekiama sistemingai parodyti, kodėl yra propaganda, kas lemia jos įtakingumą, aptarti svarbiausius propagandos apibrėžimus ir formas, pristatyti pagrindinius propagandos proceso veikėjus ir aplinkybes, kuriomis propaganda skleidžiama. Pažvelgti, kaip ir kodėl propaganda užvaldoma informacinė erdvė. Galiausiai, visa tai padaryti platesniame masinės komunikacijos priemonių ir socialinių tinklų kontekste.
Knygą išleido Vilniaus universiteto leidykla 2022 m.
<<<>>>
Šis renginys yra Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės programos dalis. Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia gyventojus spalio 24-31 dienomis minėti Pasaulinę medijų ir informacinio raštingumo savaitę (angl. Global Media and Information Literacy Week). Vienuoliktą kartą minimos Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės šūkis šiemet yra „Kuriant pasitikėjimą, būtinas medijų ir informacinis raštingumas“.
MIR savaitės tikslas – padėti suprasti medijų ir informacinio raštingumo svarbą ir reikšmę mūsų visų, kaip piliečių gyvenime, paskatinti pasitikrinti savo MIR žinias, elgesį ir gilinti raštingumą. Veiklas orientuojant suaugusiųjų auditorijai, organizatoriai siekia, kad Medijų ir informacinis raštingumas taptų įrankiu pilietinės visuomenės telkimui, įgalinimui, piliečių tapatumo jausmo stiprinimui, sąmoningumo didinimui.
Daugiau apie MIR savaitę – https://www.facebook.com/mirsavaite