Renginiai

Kūrybiškiausios anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“

312472213_10158722139576863_5260865241587240108_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Penktadienis, spalio 21, 2022 08:00 - 19:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyrius
Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau nuo senų laikų pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas buvo ir knyga. Knygose rasime kelionių po egzotiškas šalis, kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimiškų patirčių kupinų istorijų, egzistencinių apmąstymų. O kas slypi Jūsų asmeninėse bibliotekose? Kokias knygas vertinate ir branginate Jūs?
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir viešosiomis bibliotekomis, trečią kartą kviečia skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios anotacijos konkurse ir pristatyti savo mėgstamiausią knygą. Svarbu KŪRYBIŠKUMAS, todėl anotacija gali būti eiliuota, akademinė, eseistinė, gali turėti net parodijos bruožų. Kviečiame rinktis mėgstamiausių lietuvių arba užsienio autorių kūrybą. Pasirinkta užsienio autoriaus knyga turi būti išversta į lietuvių kalbą. Taip pat kviečiame nufotografuoti savo knygų lentyną ir atskleisti, kaip atrodo jūsų knygų pasaulis.
Konkurse kviečiami dalyvauti visi: moksleiviai, studentai, literatūros mylėtojai, plunksną jau įvaldę ar mėgstantys rašyti kartkartėmis. Konkurso dalyviai rungsis keliose amžiaus grupėse.
Kaip vyks konkursas?
Pirmas žingsnis: nufotografuokite savo knygų lentyną. Nuotrauka – būtina konkurso darbo dalis.
Antras žingsnis: trumpai ir kūrybiškai aprašykite (iki 2000 spaudos ženklų su tarpais) mėgstamiausią ar įdomiausią savo namų bibliotekos knygą.
Plagijuotos anotacijos nebus vertinamos.
Kūrybiškiausi ir originaliausi specialios vertinimo komisijos išrinkti darbai bus skelbiami Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje.
Darbus vertins Lietuvos nacionalinės bibliotekos darbuotojai Eglė Baliutavičiūtė, dr. Dalia Cidzikaitė, Silvija Stankevičiūtė, dr. Dainius Vaitiekūnas ir Deimantė Žukauskienė.
Lapkričio 28 d. Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje bus skelbiamas atskiras balsavimas dėl vertinimo komisijos išrinktų darbų. Tuomet bus labai svarbus skaitytojų balsas ir palaikymas. Keturis nugalėtojus išrinks komisijos nariai, kitus du – skaitytojai, spausdami „patinka“ už labiausiai patikusį darbą.
Specialiu prizu už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistos knygos anotaciją apdovanos leidykla.
Gruodžio 6 d. paskelbti laimėtojai bus apdovanoti Nacionalinės bibliotekos ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos įsteigtais prizais.