Renginiai

Susitikimas su rašytojais Laura Sintija Černiauskaite ir Regimantu Tamošaičiu

0001_kedainiuose-susitikimas-su-laura-sintija-cerniauskaite-ir-regimantu-tamosaiciu_1665574517-12bf43a4debc373b88e4f0e2e02ead64
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Penktadienis, spalio 14, 2022 16:30
Vieta
Didžiosios Rinkos a. 5
Kėdainiai, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Spalio 14 d. 16:30 val. kviečiame į susitikimą su rašytojais Laura Sintija Černiauskaite ir Regimantu Tamošaičiu Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos a. 5, 3 a. salėje. Renginys nemokamas.

Naujausia L. S. Černiauskaitės knyga „Džiaugsmynas" – kaip raidynas, pilnas džiaugsmo raidžių, kaip psalmynas, kaip dienynas, dienų knyga. „Žinoma, ši knyga ne vien apie džiaugsmą. Pavadinimas veikiau nurodo gyvenimo poziciją, netgi užsispyrimą džiaugtis, kad ir kas nutiktų. Džiaugsmo mums visiems taip trūksta. Ne paviršutiniško kikenimo, bet to, kylančio iš egzistencijos gelmių, kurio kūrėjai – ne mes patys.
Knygoje – 22 grynojo įkvėpimo tekstai, esukai (nuo žodžio esu, būnu) parašyti 2014–2021 metais. Juose dalijuosi savo kasdienybe, per jos smulkmenas apmąstydama egzistencinius dalykus. O kasdienybėje juk pilna visko: buitinių reikalų, netikėtų, keistų susidūrimų, šeimos santykių, motinystės krizių, nūdienos žmogaus nerimo bei prasmės ieškojimo ir egzistencinių atverčių. Būtis, ūmai atsiverianti verdant sriubą, patraukia į apmąstymus bei maldą. Taigi manieji esukai – panašiai gyvenantiems, mąstantiems ir jaučiantiems – apie visa tai...“ – Laura Sintija Černiauskaitė.
Laura Sintija Černiauskaitė – prozininkė, dramaturgė, vienuolikos knygų autorė, šešių literatūros premijų laureatė (tarp jų – ES literatūros premija už romaną „Kvėpavimas į marmurą“, Berlyno teatro festivalio pjesių mugės pirmasis prizas už pjesę „Liučė čiuožia“). Jos kūriniai versti į pagrindines Europos kalbas, o pjesės statytos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, JAV.
Regimantas Tamošaitis – literatūrologas, eseistas. Nuo 1994 m. dirba Vilniaus universitete, nuo 1999 m. yra Lietuvių literatūros katedros docentas. Dėsto XX a. lietuvių literatūros istoriją, orientą lietuvių literatūroje, klasikinę lietuvių prozą. Daug metų bendradarbiauja su Lietuvos pedagogų profesinio rengimo centru (dabar Ugdymo plėtotės centras), jame ir įvairiuose Lietuvos miestuose rengia seminarus ir skaito paskaitas mokytojams literatūros temomis. Nuo 2002 m. literatūros žurnalo „Metai“ Kritikos skyriaus redaktorius. Bendradarbiauja kultūrinėje spaudoje: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Kultūros barai“ ir kitur.
Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2008m.
SKAITYTOJŲ ATSILIEPIMAI APIE KNYGĄ DŽIAUGSMYNAS:
https://rinkosaikste.lt/verta-perskaityti-knyga-apie-uzsispyrima-dziaugtis-kad-ir-kas-nutiktu/?fbclid=IwAR338iKJcqbDoG7J9gCi7TNWvRr4uK4F_AqgZbacR7k4pxnv_21fSlm_GAY