Renginiai

Knygos "Visurų laboratorija: miško paslaptis" pristatymas

310550300_555846586541857_2802580022733775873_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Šeštadienis, spalio 22, 2022 12:00 - 13:30
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Leidykla "Dvi Tylos"
IŠ KUR ATSIRANDA VIRUSAI?
KODĖL PASAULYJE KYLA PANDEMIJOS?
KAIP TAI SUSIJĘ SU MEDŽIŲ KIRTIMU?
Rašytoja Dovilė Bajoraitė ir iliustratorė Simona Jurčiukonytė kviečia vaikus tapti tyrėjais ir kviečia į žaismingos ir informatyvios knygos - "Visurų laboratorija: miško paslaptis" pristatymą.
Renginio metu veiks mobili Vìsurų laboratorija, kurioje mažieji tyrėjai galės susipažinti su kasdienybėje sutinkamais gamtos elementais, juos iš arti patyrinėti. Susitikimo metu autorės taip pat pakvies pasigaminti savo padidinamąjį stiklą ir per jį atidžiu žvilgsniu pažvelgti į mus supantį pasaulį.
“Vìsurų laboratorija Miško paslaptis“ jautrus ir įkvepiantis pasakojimas apie du vaikus, smalsiai tyrinėjančius juos supantį pasaulį. Trečiokė Greta ir trimetis Paulius įprastą namų aplinką iškeičia į nuotykius kaime, kuriame atranda gamtos pažinimo džiaugsmą. Žaisdami ir susidurdami su naujai kilusiais iššūkiais jie netrunka suprasti, kad viskas tarpusavyje susiję, o savo aplinka ir gamta turime rūpintis taip pat kaip ir patys savimi.
Kūrinys, gimęs covid pandemijos metu, padės suprasti ir įprasminti pandemijos akivaizdoje pasikeitusį pasaulį, supažindins su ekologijos, tvarumo ir pagarbos mus supančiai aplinkai idėjomis. Knyga skirta suprasti, kad net ir tokių globalių iššūkių akivaizdoje kiekvienas iš mūsų galime daryti poveikį. “Visai nesvarbu, pro ką – laboratorijos mikroskopą, padidinamąjį stiklą ar knygos lapus – žiūrėsime. Kartais pakanka vien atidaus žvilgsnio į mus supantį pasaulį, kad šis imtų keistis” – sako rašytoja Dovilė Bajoraitė.
Prie knygos atsiradimo prisidėjo mokslininkai, įvairių sričių ekspertai – virusologė dr. Ingrida Olendraitė, klimatologas dr. Justas Kažys, miškininkas-ekologas Rokas Laukineitis, menininkė, mokslininkė ir bitininkė dr. Brigita Bublytė, ekologas, gamtos gidas ir fotografas Borisas Belchevas. Dėl profesionalų komentarų knyga bus įdomi ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, ieškantiems būdų paprastai ir kartu įdomiai atsakyti į aktualius su klimato kaita, aplinkosauga bei sveikata susijusius klausimus.
Pasimatykime spalio 22 dieną, 12 val. Martyno Mažvydo bibliotekoje, vaikų ir jaunimo skaitykloje.