Renginiai

„Pašnekesys apie poezijos ženklus“: kūrybos skaitymai ir pokalbis

311240679_10158698909621863_5244992505579832954_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, spalio 12, 2022 17:30
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyrius
Rugsėjo 11-ąją Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui poetui Tomui Venclovai sukako 85-eri. Spalio 12 d. 17.30 val. maloniai kviečiame susiburti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje, kur vyks poetui skirti poezijos skaitymai ir pokalbis apie ypatingą poezijos kalbą, besipriešinančią nebūčiai.
Renginyje dalyvaus poetai Tomas Venclova, Greta Ambrazaitė, Donatas Petrošius ir literatūrologas Kęstutis Nastopka. Jie pasidalys savo įžvalgomis apie kartas jungiančią poeziją ir jos esmę, skirtingų kartų poetai paskaitys savo eilių. Renginį moderuos literatūrologas Dainius Vaitiekūnas.
Primename, kad šį mėnesį Nacionalinėje bibliotekoje galima apsilankyti parodoje „Tomo Venclovos ženklas“. Joje į T. Venclovą kviečiama pažvelgti kaip į ypatingą Lietuvos kultūros ženklą, kurio interpretacija atskleidžia ištisą permainingą kultūrinę epochą, nenumaldomai paveiktą atokvėpio ir karų, okupacijų ir laisvės.
Nacionalinė biblioteka vertina ilgametę bičiulystę su poetu, saugo jo padovanotą asmeninę biblioteką. Didelę dalį T. Venclovos knygų kolekcijos ir vieną reikšmingiausių parodos segmentų sudaro T. Venclovos poezijos knygos ir jų vertimai į užsienio kalbas, kitų poetų knygos.
Simboliška, kad lygiai prieš 50 metų išleistas T. Venclovos eilėraščių rinkinys „Kalbos ženklas“ (1972) – ryškus viešas poeto debiutas, palikęs gilų pėdsaką to meto lietuvių poezijoje. T. Venclovos poezijos knygos (apie 250 eilėraščių) išleistos ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, švedų, lenkų, vengrų, slovėnų ir kitomis kalbomis. Jo eilėraščiai išversti į daugiau kaip 20 kalbų.
Kviečiame susitikti rudeniškai jaukiame pokalbyje, apsuptame poezijos aidų!
„Įsiklausęs girdi: nuo ašigalio atslenka spalis,
o po spalio – žiema.“
Ištrauka iš T. Venclovos eilėraščio „Ruduo Kopenhagoje“
Matyti mažiau