Renginiai

Susitikimas su lietuvių rašytoja Jolita Herlyn

306831387_5324564554321298_2861352671344263857_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, rugsėjo 28, 2022 17:00
Vieta
J. K. Chodkevičiaus g. 1B
Kretinga, Lietuva
Organizuoja
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka
Rugsėjo 28 d. 17 val. Kretingos bibliotekoje vyks susitikimas su Hamburge gyvenančia ir knygas ten rašančia lietuvių rašytoja Jolita Herlyn. ??
Kviečiame nepraleisti progos ir pabendrauti su Jolita Herlyn Kretingos bibliotekoje!
Jolita Herlyn – viena populiariausių lietuvių rašytojų, prozininkė. Baigusi filosofijos studijas Maskvoje, dėstė Klaipėdos universitete, dirbo vietos spaudoje ir televizijoje. Vėliau persikėlė į Kopenhagą, dirbo banke. Iš čia su šeima persikraustė į gimtąjį vyro miestą – Hamburgą, kur gyvena jau dešimt metų.
Kartą autorė savęs paklausė: kaip galėčiau pamilti šį miestą? Ieškodama atsakymo, atrado įspūdingą Hamburgo istoriją, jo žmones, parkus ir muziejus. Ir Salmę, Afrikos saulę dėl mylimo vyro iškeitusią į šiaurietiškus pavėsius ir tapusią pirmąja arabe, parašiusia savo biografiją. Visa tai įkvėpė autorę sukurti jau dešimtąjį romaną – „Moterų sodas“.
Jame pasakojama apie aistros paženklintus trijų moterų gyvenimus. Baltoje viloje ant Elbės upės kranto lietuvė vertėja Monika po skyrybų atramą randa spalvinguose aštuoniasdešimtmetės Frederikės pasakojimuose. Didžiausias Frederikės turtas – ant svetainės sienos kabantis Zanzibaro princesės Salmės portretas.